Październik 15, 2019
HOT!

Artykuły w kategorii - Medycyna

Zapalenie żył powierzchniowych – najczęstsze przyczyny i objawy

by by Lip 19, 2019 0

Zapalenie żył powierzchownych jest procesem zapalno-zakrzepowym dotyczącym naczyń żylnych zlokalizowanych tuż pod skórą, a konkretnie nad powięzią, czyli cienką błoną pokrywającą mięśnie. Dotyczy zazwyczaj osób cierpiących na żylaki kończyn dolnych, ale może występować również u osób całkowicie zdrowych. Jakie są zatem najpowszechniejsze objawy i podstawowe formy leczenia tego schorzenia?

Zapalenie żył powierzchownych – podstawowe formy

Zapalenie żył…

Czytaj więcej

Liposukcja, czyli prosty sposób na wymodelowanie sylwetki

by by Lip 10, 2019 0

Słoneczne, ciepłe dni skłaniają do aktywności na świeżym powietrzu i wakacyjnych wyjazdów oraz sprzyjają noszeniu cieńszych ubrań. Szczupła, smukła sylwetka zapewni pewność siebie niezależnie od sytuacji. Jeżeli pomimo zbilansowanej diety i regularnych aktywności fizycznych, zmagasz się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała, skuteczną alternatywą może okazać się odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja.

Liposukcja –…

Czytaj więcej

Aparaty słuchowe wewnątrzuszne – zalety

by by Lut 22, 2019 0

Wiele osób w naszym kraju zmaga się z większymi lub mniejszymi problemami ze słuchem. Czasami przyczyna tego stanu jest zupełnie niezależna od człowieka (np. wady wrodzone, proces starzenia się organizmu), w innych przypadkach jest konsekwencją długotrwałego narażenia na hałas albo np. jest skutkiem urazu.

Skutki problemów ze słuchem

Pojawienie się kłopotów ze słuchem powoduje zdecydowane pogorszenie…

Czytaj więcej

Łóżko rehabilitacyjne – możesz je wypożyczyć!

by by Sty 22, 2019 0

Nowoczesne, automatycznie sterowane łóżko rehabilitacyjne udogodni funkcjonowanie w czasie trwania choroby i w okresach pooperacyjnych. Sterowanie  za pomocą prostego w obsłudze pilota, umożliwi osobie chorej komfortowe użytkowanie łóżka i zdecydowanie zwiększy jej samodzielność.

Wynajem profesjonalnego łóżka rehabilitacyjnego. Na co zwrócić uwagę?

Ważne jest, by wybrać łóżko i materac dostosowane do chorego, tak by czuł się komfortowo i…

Czytaj więcej

Jak działają kontenery sterylizacyjne?

by by Sty 21, 2019 0

Kontenery sterylizacyjne – bezpieczne, higieniczne i inteligentne systemy przechowywania narzędzi chirurgicznych 

Kontenery sterylizacyjne należą obecnie do standardu przechowywania narzędzi chirurgicznych. Są lekkie, bardzo trwałe i bezobsługowe, dzięki czemu proces sterylizacji narzędzi chirurgicznych przebiega skutecznie i bezpiecznie. Kontenery sterylizacyjne produkowane obecnie wyposaża się w specjalnie tworzoną barierę mikrobiologiczną. To właśnie ta unikalna bariera sprawia, że maksymalizuje…

Czytaj więcej

Jakie możliwości podwyższenia kwalifikacji ma stomatolog?

by by Gru 28, 2018 0

Stomatologia należy do jednej z najdynamiczniej rozwijających dziedzin medycznych. Z tego powodu dentyści powinni regularnie podnosić swoje kwalifikacje. Na rynku istnieje wiele kursów i szkoleń, które pozwalają uczyć się nowych technik bądź doskonalić już poznane. W jakim zakresie najlepiej rozwijać swoje umiejętności?

Implantologia – dziedzina przyszłości

Dziś wielu pacjentów oczekuje od stomatologów takich efektów leczenia, które…

Czytaj więcej

Zmora naszych czasów, czyli wady postawy

by by Gru 4, 2018 0

Świat wokół nas zmienia się i ewoluuje. Wszędobylska elektronika sprawia, że coraz więcej czasu spędzamy przed różnego rodzaju ekranami, a coraz mniej – w ruchu. Siedzący tryb życia, nieprawidłowe nawyki żywieniowe i wzorce zachowań to najważniejsze przyczyny wad postawy. Problem ten nasila się, więc rośnie zapotrzebowanie na specjalistów fizjoterapii – może warto więc rozważyć…

Czytaj więcej

Jesteś w ciąży? Koniecznie odwiedź stomatologa!

by by Paź 29, 2018 0

Kobiety w ciąży często nie zdają sobie sprawy jaki wpływ na przebieg ciąży i zdrowie dziecka ma stan ich uzębienia. Niestety, niejednokrotnie stronią one od wizyt u stomatologa, a spowodowane jest to wciąż obecnymi mitami o niekorzystnym wpływie leczenia zębów na płód i jego rozwój. Tymczasem istnieje wiele powikłań, takich jak zakażenia bakteryjne, niska…

Czytaj więcej

USG ślinianek – kiedy należy zgłosić się na badanie?

by by Sie 26, 2018 0

Ślinianki to parzyste gruczoły położone w jamie ustnej. Są one odpowiedzialne za proces produkcji oraz wydzielania śliny. Ślinianki swoje funkcje pełnią należycie wyłącznie wtedy gdy są zdrowe. Czasami zdarza się jednak, że ulegają one procesowi chorobowemu. Powiększenie obwodu szyi, odczuwanie bólu w okolicach ślinianek, czy też wyczuwalny guz to symptomy, których nie można bagatelizować….

Czytaj więcej

Wyrzucając leki do kosza, szkodzisz środowisku

by by Sie 3, 2018 0

W wielu domowych apteczkach zalegają przeterminowane leki, stary zaschnięty syrop, niedokończony antybiotyk i wiele innych. Mało kto na bieżąco zajmuje się ich przeglądaniem i porządkowaniem. A są to często bomby chemiczne, które niepotrzebnie leżą w szafkach. Jednak największym problemem nie jest brak miejsca spowodowany ich zaleganiem, większym problemem staje się ich pozbycie.

Trucizna

Nasze środowisko jest…

Czytaj więcej
  • 1
  • 2