26 grudnia, 2021
HOT!

Artykuły w kategorii - Biznes

Słabe zimowanie rzepaku. Jakie są przyczyny problemu?

by by Gru 15, 2021 0

Rzepak ozimy jest rośliną bardzo podatną na szkodliwe działanie trudnych warunków termicznych. Dlaczego tak się dzieje i czy można zrobić coś, by rzepak dobrze przezimował?

Odmiana rzepaku

By rzepak miał szansę dobrze przezimować, konieczny jest wybór odmiany o wysokiej mrozoodporności. To roślina wrażliwa na niskie temperatury, dlatego nie należy wysiewać jej na wzgórkach – stamtąd śnieg…

Czytaj więcej

Dokumentowanie sprzedaży bezrachunkowej – co warto wiedzieć?

by by Lis 26, 2021 0

Sprzedaż bezrachunkowa jest możliwa, gdy sprzedawca towaru lub usług jest zwolniony z obowiązku ewidencji przy pomocy kasy fiskalnej, a nabywca nie prowadzi działalności gospodarczej. Klient nie otrzymuje dokumentu potwierdzającego transakcję (nie dostaje paragonu ani faktury). Nie mniej jednak obowiązek dokumentowania sprzedaży bezrachunkowej dotyczy zarówno przedsiębiorców zwolnionych z VAT, jak i podatników VAT.

Jak dokumentować transakcje sprzedaży bezrachunkowej?

Pomimo…

Czytaj więcej

3 zalety stosowania rozdrabniacza do słomy

by by Lis 16, 2021 0

Słoma to surowiec, który od lat wykorzystywany jest w gospodarstwach rolnych. Nie dość, że jest tani, to może spełniać kilka funkcji. Jednak zanim wykorzystasz go np. jako ściółkę, wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego warto zainwestować w rozdrabniacz do słomy, dzięki któremu proces ten jest bardziej wydajny i mniej czasochłonny.

 

Słoma jako nawóz i surowiec energetyczny

Do czego…

Czytaj więcej

Jak sieć 5G wpłynie na nowoczesne przedsiębiorstwa?

by by Wrz 6, 2021 0

5G jest piątą generacją ruchomych sieci telekomunikacyjnych. Zapewnia szybki transfer i daje możliwość obsługi dużo większej niż dotychczas ilości urządzeń w jednym czasie. Jest to przyszłość, która już teraz interesuje wielu przedsiębiorców, którzy chcą się rozwijać i prowadzić biznes na najwyższym poziomie. Mając to dyspozycji taką innowacyjną sieć, otwierają się przed nimi całkiem nowe…

Czytaj więcej

Marka Rexel pod lupą – wybieramy urządzenia biurowe

by by Sie 12, 2021 0

Wśród producentów wysokiej jakości narzędzi i akcesoriów biurowych warto wspomnieć markę Rexel. Jej produkty cechują się bardzo dużą wydajnością oraz wytrzymałością, dzięki czemu z powodzeniem mogą być wykorzystywane przez lata. Narzędzia marki Rexel znajdziecie w renomowanych sklepach z wyposażeniem biurowym, zarówno internetowych i stacjonarnych. Warto przyjrzeć się bliżej historii firmy Rexel oraz jej asortymentowi.

Informacje…

Czytaj więcej

Przegląd sprzętu marki Climbing Technology – co warto kupić?

by by Sie 10, 2021 0

Wybór wysokiej jakości sprzętów stanowi gwarancję bezpieczeństwa w czasie wspinaczki oraz prac na wysokości. Oto kilka polecanych propozycji prosto od firmy Climbing Technology, która już od ponad 20 lat wyznacza trendy na rynku outdoor’owym.

Karabinek Axis HMS SGL

Karabinek o powiększonym korpusie to uniwersalne akcesorium, które znajdzie zastosowanie zarówno podczas prac na wysokości, jak i…

Czytaj więcej

Sprzątanie w gastronomii – wybierz skuteczne środki czystości

by by Lip 23, 2021 0

Lokal gastronomiczny to miejsce, gdzie obok dobrej kuchni i miłej obsługi czystość jest absolutnym priorytetem. W jej utrzymaniu pomogą nam profesjonalne środki czyszczące, a także odpowiedni sprzęt. Jakie produkty wybrać, aby utrzymać czystość na najwyższym poziomie?

Chemia dla gastronomii — jak wybrać produkty, które pomogą utrzymać czystość w lokalu?

Środki czyszczące, których używamy w naszym…

Czytaj więcej

Kurs dla baristów – kluczowe zagadnienia

by by Gru 16, 2020 0

Kawa pochodzi z Etiopii i była tam znana już od I tysiąclecia p.n.e. Jest napojem przygotowywanym z palonych, zmielonych ziaren kawowca i najczęściej podaje się ją na gorąco. Do Europy trafiła dopiero w XVI wieku i od tego czasu zdążyła podbić serce niemal każdego. Dzisiaj należy do najpopularniejszych używek, a wielu z nas nie…

Czytaj więcej

Różne formy zatrudnienia – czy wszystkie dają szansę na kredyt?

by by Gru 4, 2020 0

Prawo przewiduje możliwość zatrudniania pracowników czy też zlecenia wykonania określonej pracy w ramach różnego rodzaju umów. Niektóre z nich określane są przez Kodeks Pracy, inne przez Kodeks Cywilny. Sprawdzamy, jak forma zatrudnienia wpływa na zdolność kredytową i czy każda daje szansę na otrzymanie kredytu.

Kredyt przy umowie o pracę

Czytaj więcej

Magazyn funkcjonalny, czyli jaki?

by by Wrz 23, 2020 0

Jedną z głównych cech nowoczesnych magazynów, jest ich nastawienie na funkcjonalność. Uzyskuje się ją nie tylko dzięki wygospodarowaniu odpowiednio dużej powierzchni. Ważne jest również zaprojektowanie takiego ustawienia regałów magazynowych, by zapewnić swobodną pracę operatorom wózków widłowych i jak najszybsze przemieszczanie towarów wewnątrz hali.

Wyposażenie magazynu

To, jakie sprzęty znajdować się będą…

Czytaj więcej