5 sierpnia, 2022
HOT!

Artykuły w kategorii - Biznes

Transport surowców sypkich a zagrożenie wybuchem

by by Kwi 27, 2022 0

W przemysłowym transporcie surowców sypkich coraz częściej stosuje się wydajne i niezawodne systemy rurowe. Transport tego typu produktów wymaga jednak odpowiedniego przygotowania oraz starannego użytkowania. Wszystko dlatego, że w przypadku produktów sypkich wzrasta ryzyko wybuchu całej instalacji i dotyczy to nie tylko materiałów wybuchowych. Dlaczego w przypadku surowców sypkich wzrasta…

Czytaj więcej

Pomiar barwy z wykorzystaniem spektrofotometru

by by Kwi 25, 2022 0

W wielu obszarach naszego życia niezbędne jest bardzo precyzyjne określenie barw. Wówczas przeprowadza się profesjonalne badania, a jednym z praktycznych urządzeń jest spektrofotometr. W zakresie analizy kolorów daje niezwykłą precyzję wyników i już dużo efektywniejszy, niż dostępne na rynku alternatywy. Czym właściwie jest spektrofotometr, jak działa i gdzie znajdzie zastosowanie?

Czym jest spektrofotometr?

To specjalistyczny sprzęt,…

Czytaj więcej

Układnica magazynowa – wszystko, co warto wiedzieć

by by Mar 21, 2022 0

Układnica magazynowa podlega pod nadzór UDT i sprawdza się najlepiej w wysokich składach ze względu na wysuwany mechanizm i proste chwytanie przedmiotów. Urządzenia występują w wersjach przejezdnych, najczęściej poruszających się po specjalnie wydzielonych szynach, albo w formacie podwieszanym wymagającym jednak szczególnej kontroli technicznej.

Budowa urządzenia oraz znaczenie napraw spawalniczych dla komfortu obsługi

Niektóre urządzenia transportu bliskiego,…

Czytaj więcej

Jak usunąć zapieczone zabrudzenia w kuchni?

by by Mar 10, 2022 0

Przypalony piekarnik stanowi spore wyzwanie w kontekście czyszczenia. Usunięcie zapieczonych zabrudzeń może być jednak szybkie, łatwe i bezproblemowe. Kluczem do sukcesu jest nie tylko regularne czyszczenie, ale także stosowanie odpowiednich preparatów i akcesoriów. W jaki sposób skutecznie pozbyć się zapieczonych zabrudzeń z piekarnika? W tym wpisie znajdziesz praktyczne wskazówki oraz propozycję niezawodnych środków czyszczących.

Domowe…

Czytaj więcej

Jaki tort wybrać na bankiet firmowy?

by by Mar 10, 2022 0

Tort prosto z profesjonalnej cukierni jest miłą niespodzianką na każdej imprezie firmowej. Umożliwia wyjątkowe celebrowanie niepowtarzalnych chwil, podwyższa ich rangę i powoduje w gościach przeświadczenie, że uczestniczą w czymś ważnym. Do tego dochodzi wyjątkowy smak i wygląd wypieku, który może przybrać różną formę.

 

Tort na imprezę firmową to prawdziwy strzał w dziesiątkę

Często organizatorzy imprez firmowych…

Czytaj więcej

ABC organizacji eventu – zacznij od miejsca

by by Lut 21, 2022 0

Event to bardzo dobra szansa dla firmy, aby mogła wykazać się niebanalnym podejściem i ogromną kreatywnością. Jednak, aby odpowiednio zorganizować event, potrzebne są konkretne umiejętności. Trzeba liczyć się z dużą ilością nerwów oraz sporą ilością pracy. Przykładowo organizacja konferencji w Zakopanem to nie lada wyzwanie! Organizując jakikolwiek event należy wziąć pod uwagę nagłośnienie,…

Czytaj więcej

Rodzaje stropów i ich szalowanie

by by Lut 16, 2022 0

System stropów dobiera się do charakterystyki technicznej budynku. Jakie rodzaje stropów wyróżnia się na rynku budowlanym i jakimi zasadami warto kierować się przy wyborze szalowania, żeby uniknąć błędów dotyczących prawidłowego wiązania betonu?

Stropy prefabrykowane wymagające zastosowanie cięższego sprzętu do instalacji

Prefabrykowane elementy dowozi się na plac budowy i wprowadza najczęściej dźwigiem HDS we właściwym miejscu, a…

Czytaj więcej

Słabe zimowanie rzepaku. Jakie są przyczyny problemu?

by by Gru 15, 2021 0

Rzepak ozimy jest rośliną bardzo podatną na szkodliwe działanie trudnych warunków termicznych. Dlaczego tak się dzieje i czy można zrobić coś, by rzepak dobrze przezimował?

Odmiana rzepaku

By rzepak miał szansę dobrze przezimować, konieczny jest wybór odmiany o wysokiej mrozoodporności. To roślina wrażliwa na niskie temperatury, dlatego nie należy wysiewać jej na wzgórkach – stamtąd śnieg…

Czytaj więcej

Dokumentowanie sprzedaży bezrachunkowej – co warto wiedzieć?

by by Lis 26, 2021 0

Sprzedaż bezrachunkowa jest możliwa, gdy sprzedawca towaru lub usług jest zwolniony z obowiązku ewidencji przy pomocy kasy fiskalnej, a nabywca nie prowadzi działalności gospodarczej. Klient nie otrzymuje dokumentu potwierdzającego transakcję (nie dostaje paragonu ani faktury). Nie mniej jednak obowiązek dokumentowania sprzedaży bezrachunkowej dotyczy zarówno przedsiębiorców zwolnionych z VAT, jak i podatników VAT.

Jak dokumentować transakcje sprzedaży bezrachunkowej?

Pomimo…

Czytaj więcej

3 zalety stosowania rozdrabniacza do słomy

by by Lis 16, 2021 0

Słoma to surowiec, który od lat wykorzystywany jest w gospodarstwach rolnych. Nie dość, że jest tani, to może spełniać kilka funkcji. Jednak zanim wykorzystasz go np. jako ściółkę, wymaga odpowiedniego przygotowania. Dlatego warto zainwestować w rozdrabniacz do słomy, dzięki któremu proces ten jest bardziej wydajny i mniej czasochłonny.

 

Słoma jako nawóz i surowiec energetyczny

Do czego…

Czytaj więcej