31 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Life Style
  • Jak założyć outlet w oparciu o handel stockami magazynowymi?
21 grudnia, 2018

Jak założyć outlet w oparciu o handel stockami magazynowymi?

Autor 0 7199 Views

Wiele osób szuka skutecznego pomysłu na biznes, który łatwo będzie prowadzić, a przy tym przyniesie spore zyski. Cześć młodych przedsiębiorców decyduje się na założenie własnego sklepu, jednak w obecnych czasach ciężko przebić się z dostępnym w hurtowniach towarem, skoro przyjdzie konkurować z salonami wiodących marek. Szczególnie odczuwalne jest to w przypadku branży odzieżowej, ponieważ galerie handlowe wypierają obecność autonomicznych sklepów na rynku. Na szczęście przedsiębiorcy, którzy chcą posiadać markowe ubrania, ale zarazem niższe ceny od renomowanych salonów, mogą założyć własny outlet w oparciu o handel stockami magazynowymi.

Czym są stocki magazynowe?

Chociaż stocki magazynowe wydają się być dosyć skomplikowanym pojęciem, to jednak nie jest to nic innego, jak towar, który nie został wykupiony, czyli pozostał w magazynie. Oczywiście firmy, szczególnie odzieżowe, nie mogą sobie pozwolić na wieczne zaleganie niesprzedanych produktów w halach magazynowych, dlatego decydują się na sprzedaż produktów. Niektóre marki posiadają własne outlety, a inne dogadują się z właścicielami skupów stocków magazynowych, prywatnymi sklepami, lub innymi przedsiębiorcami, którym odsprzedają zalegający towar.

Czemu producenci sprzedają stocki magazynowe?

Gdyby właściciele nie sprzedawali zalegającego towaru, to po pierwsze straciliby znaczną część dochodów, a po drugie stare produkty niepotrzebnie zajmowałyby miejsce w magazynach. Producenci oczywiście sprzedają nadwyżki magazynowe po znacznie niższej cenie, ale i tak pozwala im to zaoszczędzić dużo pieniędzy. Niektórzy mogliby spytać, jaki to ma sens, skoro wiele znanych marek organizuje sezonowe wyprzedaże. Należy jednak pamiętać, że zazwyczaj stocki magazynowe są towarem, który nigdy nie wyjechał poza mury magazynu, a więc nie był nawet oferowany w ramach cyklicznych wyprzedaży.

Co trzeba zrobić, żeby założyć outlet ze stockami magazynowymi?

Oczywiście chcąc założyć prywatny outlet, należy podjąć ten sam szereg działań, co w przypadku normalnych sklepów – od rejestracji firmy, poprzez wynajem lokalu, aż po zatrudnienie ekspedientów. Najważniejszym elementem budowania skutecznego biznesplanu jest jednak znalezienie dobrych dostawców, Stocki magazynowe można zazwyczaj kupować na dwa sposoby – albo bezpośrednio od producenta, albo za pośrednictwem skupów stocków magazynowych. Należy pamiętać, że zawsze to pierwsze rozwiązanie będzie bardziej opłacalne, ponieważ transakcja sprzedaży odbywa się tylko jednokrotnie. Co ważne, stocki magazynowe z reguły trzeba kupować w hurtowych ilościach, szczególnie w przypadku bezpośredniego zakupu towaru od producenta.

Czy prowadzenie outletu jest opłacalne?

Oczywiście wszystko zależy od miejsca, w którym będziemy prowadzić działalność, oraz od towaru, który pozyskamy do sprzedaży. Ciężko oczekiwać, żeby w małej miejscowości opłacało się otworzyć outlet z produktami najbardziej ekskluzywnych marek. Niezmiernie ważne jest więc, żeby dokonać właściwej analizy rynku oraz poznać oczekiwania lokalnych klientów. Jeżeli uda się stworzyć skuteczny biznesplan oraz uzyskać dobrych dostawców, to outlet może przynieść bardzo satysfakcjonujące zyski.

Otworzenie outletu ze stockami magazynowymi, tak jak rozkręcenie każdego biznesu, wymaga odrobiny cierpliwości, wzmożonej pracowitości oraz determinacji. Na szczęście dobry outlet może się okazać udaną inwestycją na wiele lat, dlatego z pewnością warto podjąć ryzyko.

Inspirowane: Maxx10group.pl – hurtownia internetowa