31 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Biznes
  • Naprawa siłowników hydraulicznych – co warto wiedzieć?
19 września, 2022

Naprawa siłowników hydraulicznych – co warto wiedzieć?

Autor 0 39 Views

Należy mieć świadomość, że siłowniki hydrauliczne zaliczane są do głównych elementów układu hydraulicznego. Zadaniem układu hydrauliki siłowej jest w najprostszym możliwym ujęciu wygenerowanie ciśnienia hydraulicznego. Można je również nazwać energią hydrauliczną. Z kolei omawiany siłownik hydrauliczny w całym systemie wykorzystuje całą zgromadzoną, wspomnianą energię hydrauliczną i zamienia ją na energię mechaniczną. Warto zaznaczyć, że w zależności ok urządzenia czy maszyny, na którym są one zamontowane, mogą służyć do poruszania ramieniem łyżki czy koparki. Godny uwagi jest fakt, że siłowniki wykorzystywane są również w HDS–ach. Jak powinna przebiegać naprawa siłowników hydraulicznych?

Przygotowanie do naprawy

W pierwszej kolejności siłowniki hydrauliczne muszą zostać gruntownie oczyszczone. Kolejnym etapem jest rozbiórka. Bardzo trudnym zadaniem byłoby oszacowanie kosztów usługi bez demontażu wszystkich podzespołów. Następnie dokonywana jest analiza, które elementy będą wymagały regeneracji, a które są sprawne. Oczywiście w przypadku niektórych części jedynym rozwiązaniem będzie ich wymiana na nowe. Zdarzają się też kwestie sporne. Przykładowo regeneracja cylindra może być możliwa, ale będzie już on na skraju zdatności i w najbliższym czasie i tak będzie kwalifikował się do wymiany.

Sporządzenie zakresu prac i wycena

Kolejnym etapem będzie sporządzenie zakresu prac, a także przedstawienie całości klientowi. Nie można pod żadnym pozorem wybierać firmy specjalizującej się w naprawie siłowników hydraulicznych uwzględniając tylko cenę. Bardzo często poszczególne punkty mogą doskonale sobie radzić z typowymi siłownikami o standardowych przekrojach i długościach. Problemy mogą jednak pojawić się w przypadku nietypowych elementów.

Części i jakość uszczelnień wykorzystywane do naprawy

Rekomendowane jest zweryfikowanie jakiej jakości części i uszczelnienia wykorzystywane są przez firmę podczas naprawy siłowników hydraulicznych. W znacznej większości przypadków są to najtańsze możliwe rozwiązania o niskiej jakości. Najlepsze punkty oferują klientom w pełni przystosowane stanowiska, które są przeznaczone do regeneracji siłowników hydraulicznych. Ponadto korzystają z uszczelnień najwyższej jakości. Części bardzo często produkowane są na zamówienie.

Doświadczenie osób wykonujących naprawę

Najbardziej renomowane firmy zatrudniają najlepszych specjalistów, którzy mieli okazję zajmować się najbardziej nietypowymi urządzeniami. Będą w stanie zająć się każdą jednostką bez względu na to, jakiej naprawy będzie ona wymagała. Specjaliści wykonają chromowanie oraz szlifowanie nawet największych siłowników dostępnych na rynku, które są wykorzystywane w koparkach typu long. Firma nie powinna mieć problemów z wykonaniem wymiany łożysk do dowolnego rodzaju i typu siłownika hydraulicznego.

Korzystanie z aparatury testowej

Jest to bardzo istotna kwestia przy naprawie siłowników hydraulicznych. Firma specjalizująca się w naprawie tego typu urządzeń powinna dysponować profesjonalną aparaturą testową. Jak wiadomo, bardzo trudnym zadaniem byłoby zrobienie testu szczelności dławicy, jeżeli przedsiębiorstwo nie będzie miało do dyspozycji profesjonalnej maszyny. Warsztat musi być odpowiednio przystosowany do testowania praktycznie każdego podzespołu hydraulicznego.

 

  Biznes
Następny

Przewóz żywności – główne zasady

24 października, 2022 0