31 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Biznes
  • Preparaty przemysłowe, czyli środki czystości do zakładów przemysłowych
19 sierpnia, 2022

Preparaty przemysłowe, czyli środki czystości do zakładów przemysłowych

Autor 0 39 Views

Dbanie o czystość oraz higienę w zakładzie przemysłowym to podstawa. Dzięki temu możemy zaoszczędzić wiele czasu, a także zminimalizować ryzyko błędów powstających w związku z użytkowaniem zabrudzonych urządzeń oraz powierzchni przemysłowych. Kluczowym elementem podczas sprzątania jest dobór profesjonalnych preparatów przemysłowych, które będą bezpieczne dla zdrowia oraz zapewnią wydajną sprzątanie, a także utrzymanie czystości przez długi czas. Jakie środki powinny znaleźć się w każdym zakładzie?

Rodzaje środków czyszczących

Kluczowe jest, aby środki wybierane do czyszczenia zakładów przemysłowych były wysoce skuteczne oraz wydajne. Niezwykle ważnym aspektem jest także ich wpływ na środowisko oraz możliwość użytkowania w danej branży. Preparaty czyszczące w formie roztworów, które trafiają do ścieków powinny być jak najmniej szkodliwe dla środowiska oraz biodegradowalne.

Zarówno na wydajność, jak i skuteczność preparatów przemysłowych w znacznym stopniu wpływają surfaktanty. Są to środki powierzchniowo czynne, które umożliwiają usuwanie naprawdę trudnych zabrudzeń. Rozpuszczają je, emulgują oraz dyspergują. Co więcej, dzięki właściwościom zwilżającym procesy, te zachodzą niezwykle szybko. Surfaktanty umożliwiają także ochronę czyszczonych powierzchni oraz materiałów – w szczególności tych, które narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Środki wzmacniają także działanie składników dezynfekujących.

Środki kwasowe w przemyśle

Decydując się na zakup podstawowych preparatów do czyszczenia powierzchni przemysłowych, jednymi z ważniejszych są środki kwasowe. Charakteryzują się one skoncentrowaną formułą, która umożliwia walkę z naprawdę trudnymi zabrudzeniami. Tego typu środki wykorzystuje się najczęściej do czyszczenia przestrzeni magazynowych, sprzętów i narzędzi kuchennych, a także urządzeń używanych podczas produkcji chemicznej, spożywczej oraz farmaceutycznej. Co więcej, korzysta się z nich również w sanitariach. Środki kwasowe to doskonała odpowiedź na wszelkiego typu kamień, rdzę, pleśń, osady czy inne zabrudzenia. Doskonałym preparatem tego typu będzie m.in. FACTO PM20 od Swish.

Walka z tłustymi plamami

W produkcji przemysłowej wykorzystuje się różnego rodzaju specjalistyczne sprzęty i urządzenia. Wiele z nich wspomagane jest przez rożnego rodzaju oleje oraz smary, które zapewniają ich bezawaryjną pracę. Naturalne jest więc, że w takich miejscach może dochodzić do większych lub mniejszych zabrudzeń. Podczas wykonywania prac przemysłowych, warto sięgnąć zatem po silne preparaty odłuszczające, które poradzą sobie z olejem, plamami ropopochodnymi czy sadzą. Z pomocą przychodzą produkty Swish. Takie środki jak Facto HD40, SUPER CLEAN czy E50 Strong będą odpowiedzią na potrzeby wielu zakładów pracy!

  Biznes