29 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Biznes
  • Przegląd sprzętu marki Climbing Technology – co warto kupić?
10 sierpnia, 2021

Przegląd sprzętu marki Climbing Technology – co warto kupić?

Autor 0 87 Views

Wybór wysokiej jakości sprzętów stanowi gwarancję bezpieczeństwa w czasie wspinaczki oraz prac na wysokości. Oto kilka polecanych propozycji prosto od firmy Climbing Technology, która już od ponad 20 lat wyznacza trendy na rynku outdoor’owym.

Karabinek Axis HMS SGL

Karabinek o powiększonym korpusie to uniwersalne akcesorium, które znajdzie zastosowanie zarówno podczas prac na wysokości, jak i zdobywania górskich szczytów. Producent sięgnął po technologię kucia na gorąco, dzięki czemu udało się uzyskać precyzyjne kształty. Przekrój korpusu przyjął formę podwójnej litery „T”, co sprawiło, że karabinek jest tak lekki. Konstrukcja zapewnia większą powierzchnię styku z liną oraz spowalnia proces jej zużycia.

Karabinek Climbing Technology Axis HMS SG  charakteryzuje się relatywnie dużym rozmiarem, a co za tym idzie – większym prześwitem. Ten solidnie wykonany model pozwala na komfortowe wypinanie i wpinanie lin, a także pętli czy przyrządów. Natomiast odpowiedni kształt to gwarancja optymalnego rozkładu obciążeń.

Ascender Chest +

Ten funkcjonalny przyrząd pozwala na szybkie, a zarazem bezpieczne podciąganie się na linie. To zasługa mechanizmu blokowania, który można odciągnąć jednym ruchem.

Tym razem mamy do czynienia z ulepszoną wersją popularnego akcesorium. Producent zmienił kształt dźwigni, co jeszcze bardziej ułatwia obsługę. Teraz komfort użytkowania stoi na kapitalnym poziomie nawet w rękawiczkach, a to z pewnością ucieszy osoby, wykonujące prace na wysokości.

Konstrukcja obejmuje stalowy język z wieloma ząbkami, dzięki czemu lina na dłużej zachowa swoją kondycję. Natomiast w zapadce umieszczono trzy otwory, zmniejszając ryzyko gromadzenia się zanieczyszczeń i śniegu pomiędzy ząbkami.

Lonża Ypsilon

Włoska firma Climbing Technology specjalizuje się również w produkcji najwyższej jakości lonż. Ten uniwersalny model sprawdzi się podczas wspinaczki, a także zapewni wsparcie przy pracach na wysokości.

Lonża Ypsilon wyposażona jest w dwa ramiona, co przekłada się na bardzo wysoki komfort użytkowania oraz kapitalną ergonomię. Producent postawił na konstrukcję z solidnej taśmy poliamidowej, dzięki czemu praca jest wygodna nawet po wielu godzinach.

Ten model charakteryzuje się ulepszonym systemem montowania do uprzęży. Dodatkowa pętla pozwala skorzystać z węzła, który wyróżnia się większą wytrzymałością od tzw. krawata.

Easy Move Kit

Funkcjonalny zestaw do auto-asekuracji stanowi doskonałe rozwiązanie dla profesjonalistów, którzy wykonują prace na wysokości. Ten model wyposażony jest w lonżę, co gwarantuje  bardzo wysoki komfort użytkowania. Konstrukcja obejmuje taśmę PAD oraz dwa karabinki zabezpieczone śrubą.

Odpowiedni mechanizm przeciwdziała obracaniu się karabinków, natomiast górny karabinek wyposażony jest w linkę, która na stałe połączona jest z przyrządem. To rozwiązanie zapobiega przypadkowemu upuszczeniu akcesorium. Zestaw Climbing Technology zapewnia bardzo wysoką skuteczność nawet na mokrej czy oblodzonej linie.

  Biznes