25 czerwca, 2024
HOT!
  • Home
  • Biznes
  • Rodzaje etykiet ostrzegawczych na przesyłkach kurierskich
25 stycznia, 2023

Rodzaje etykiet ostrzegawczych na przesyłkach kurierskich

Autor 0 31 Views

Każdemu nadawcy zależy na tym, aby jego paczka dotarła w miejsce docelowe w nienaruszonym stanie. Zlecając doręczenie przesyłki musimy pamiętać, że jej bezpieczeństwo zależy nie tylko od postawy przedstawiciela firmy kurierskiej. Równie ważne w całym procesie są etykiety ostrzegawcze na paczki. Są one swego rodzaju formą komunikacji pomiędzy nadawcą a przewoźnikiem. Informują o rodzaju zawartości, a tym samym sugerują odpowiednie obchodzenie się z przesyłką. Dowiedz się, jakie są rodzaje etykiet ostrzegawczych na przesyłkach kurierskich, by lepiej chronić nadawane produkty.

Etykiety ostrzegawcze na paczki z delikatną zawartością

Kiedy nadajemy delikatne przedmioty, szczególnie ważne jest, aby zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie. Poza solidnym zapakowaniem i unieruchomieniem zawartości, konieczne jest także czytelne oznakowanie. Na etykietach ostrzegawczych na paczki często widnieje symbol pękniętego kieliszka. Może mu towarzyszyć napis „Ostrożnie szkło”, który wprost informuje o rodzaju zawartości. Czasem jest to komunikat „Nie rzucać/Fragile”, oznaczający, że przewożone przedmioty są bardzo delikatne. Na etykiecie może się również pojawić bardziej ogólny przekaz „Ostrożnie”. Wiadomo, że zawartość takiej przesyłki można łatwo uszkodzić, dlatego wymaga szczególnej ostrożności podczas transportu.

Warunki transportu a etykiety ostrzegawcze na paczki

Niekiedy etykiety ostrzegawcze mają charakter informacyjny. Zawierają one wskazówkę na temat tego, w jakich warunkach powinno się paczkę transportować. Naklejka z napisem „Góra/Dół” sprawdzi się np. podczas nadawania substancji ciekłych, kiedy kierunek ułożenia paczki może mieć duże znaczenie na stan, w jakim dotrze ona do odbiorcy. Jeżeli zależy nam na tym, aby paczka nie była narażana na wilgoć, deszcz czy jakikolwiek inny dostęp do cieczy, możemy użyć etykiety z napisem „Utrzymać w stanie suchym/Nie zamoczyć”.

Etykiety ostrzegawcze na paczki – zachowanie przy odbiorze

Wśród etykiet ostrzegawczych na paczki znajdziemy również takie, które wskazują na zachowania pożądane w momencie odbioru. „Dokumenty w środku” – paczkę z taką naklejką warto od razu otworzyć i sprawdzić zawartość, ponieważ znajdują się w niej cenne dokumenty. Jeśli otrzymamy paczkę z naklejką „Otwórz ostrożnie”, powinniśmy zadbać o delikatne, precyzyjne rozcinanie taśmy, aby uniknąć zniszczenia produktów wewnątrz. Etykieta z zaleceniem „Sprawdź zawartość przy kurierze” nakazuje skontrolowanie paczki w momencie przekazania i może być w przyszłości bardzo ważna w procesie ewentualnej reklamacji.

Etykiety ostrzegawcze umieszczane na przesyłkach kurierskich pełnią bardzo ważną rolę. Dlatego wykonuje się je z materiałów odpornych na wilgoć, na bardzo niskie i skrajnie wysokie temperatury oraz promieniowanie UV. Występują one w formie łatwej do aplikacji. Zwykle jest to naklejka lub rolka taśmy. Co ważne, etykiety takie mają wyraźne napisy, czytelne piktogramy, a ich barwy są jaskrawe, zazwyczaj biało-czerwone. Wszystko po to, by jak najskuteczniej zwiększały pozioma bezpieczeństwa przesyłanych produktów.

  Biznes