31 maja, 2024
HOT!
25 maja, 2019

Klimatyzatory ścienne serii SHORAI – do domu i biura

Autor 0 329 Views

Klimatyzatory ścienne typu SHORAI cechuje wysoka energooszczędność połączona z niezawodną wydajnością. Zapewniają niezwykły komfort użytkowania, dzięki posiadaniu zaawansowanych funkcji oraz łatwości ich obsługi. Doskonale sprawdzą się nie tylko w przestrzeniach mieszkalnych, ale także biurowych.

Klimatyzator Toshiba SHORAI

Klimatyzatory Toshiba SHORAI to urządzenia, które charakteryzuje nie tylko wysoce zaawansowana technologia, ale także nowoczesny design, dzięki któremu idealnie wkomponują się w każdą aranżację. Dzięki niskiemu poziomowi hałasu oraz wyposażeniu w system Inteligentnego Przepływu Powietrza zapewniają najwyższy komfort użytkowania. Co istotne, klimatyzatory Toshiba SHORAI należą do grupy urządzeń ekologicznych, mających niewielkie oddziaływanie na środowisko naturalne. Decyduje o tym wykorzystanie w klimatyzatorach tego typu czynnika chłodniczego R32. Wszystkie te cechy wpływają na to, że modele SHORAI są jednymi z najbardziej kompaktowych klimatyzatorów dostępnych na rynku. Dodatkowo, dzięki dostępności dwóch wersjach, a więc w wersji split, jak i multi-split, znajdują szerokie zastosowanie we wszelkiego rodzaju obiektach mieszkalnych oraz biurowych.

Najwyższy stopień energooszczędności oraz wydajności

Klimatyzatory Toshiba cechują się dużą energooszczędnością potwierdzoną klasą energetyczną urządzeń od A+ do A+++ oraz wysokimi sezonowymi współczynnikami wydajności SEER i SCOP. Urządzenia serii SHORAI posiadają klasę energetyczną A++ w trybie chłodzenia, jak i grzania. Za niski pobór energii elektrycznej, niezależnie od czynników zewnętrznych, odpowiada hybrydowy inwerter DC zintegrowany z działaniem sprężarki rotacyjnej Toshiba. Zapewniają bardzo szeroki zakres jeśli chodzi o temperaturę pracy, który wynosi od -15oC  do nawet +46oC. Z kolei wydajność chłodnicza i grzewcza modeli SHORAI wynosi odpowiednio: 1,5kW-7,0kW  oraz 2,0kW-8,0kW.

Niezwykła wygoda i komfort użytkowania

Model SHORAI posiada wbudowany system Inteligentnego Przepływu Powietrza, który dysponuje sześcioma sposobami nawiewu. Sposób rozchodzenia się powietrza po przestrzeni obiektu ma ogromny wpływ na komfort użytkowania lokalu. Seria SHORAI pozwala użytkownikowi na idealne dostosowanie ruchu powietrza do indywidualnych potrzeb. Funkcja ta doskonale sprawdzi się w dużych, przestronnych pomieszczeniach, w których proces mieszania się ciepłych oraz zimnych warstw powietrza zachodzi znacznie wolniej, niż w przypadku mniejszych przestrzeni. Niewątpliwą zaletą tego typu urządzeń jest także ich bardzo cicha praca. Moc akustyczna jednostek wewnętrznych wynosi w tym przypadku tylko 23dB.

Urządzenia z serii SHORAI wyposażone zostały także w pilota z programem tygodniowym, który w znacznym stopniu zwiększa komfort użytkowania klimatyzatora. Za jego pomocą użytkownik może samodzielnie decydować o położeniu żaluzji zarówno poziomych, jak i pionowych. W ten sposób uzyskuje szeroki, bądź wąski strumień nadmuchu powietrza w zależności od swoich aktualnych preferencji. Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja HiPower, która umożliwia stosunkowo szybkie uzyskanie określonej temperatury. Z kolei funkcja ECO Logic zapewnia redukcję zużycia energii elektrycznej nawet o 25%. Istnieje także możliwość zindywidualizowania funkcji klimatyzatora poprzez dodanie osobistych ustawień do klawisza. Jako dodatkową opcję urządzenie posiada moduł oraz aplikację Toshiba Home AC, która pozwala na zarządzanie klimatyzatorem za pomocą Wi-Fi.

Gwarancja czystego powietrza

Klimatyzatory z serii SHORAI emitują wysokiej jakości czyste powietrze. Zastosowanie w nich wydajnych filtrów IAQ zawierających ozon powoduje, że jest ono nie tylko idealnie dopasowane pod względem temperatury do indywidualnych oczekiwań użytkowników, ale także pozbawione wszelkiego rodzaju drobnoustrojów, kurzu, pyłów czy przykrych zapachów. Urządzenie posiada także funkcję samooczyszczania, która pozwala na całkowitą minimalizację ilości wilgoci w jednostkach wewnętrznych, a co za tym idzie, w dużym stopniu zwiększa wydajność klimatyzatora.

Źródło: Clima Polska – klimatyzatory Warszawa, klimatyzatory Toshiba

Następny

Zastosowanie fotowoltaiki w miastach

30 maja, 2019 0