31 maja, 2024
HOT!
25 czerwca, 2018

Malowanie tapety

Autor 0 563 Views

Jeżeli dysponujesz tapetą na swoich ścianach, to aby odnowić pomieszczenie w zasadzie masz tylko dwa wyjścia. Albo należy zerwać całą tapetę, wyrównać ściany i dopiero wówczas pomalować, albo też zdecydować się na malowanie tapet. To drugie rozwiązanie jest mniej czasochłonne, kosztujące mniej pieniędzy, ale bardziej ryzykowne ponieważ w pewnym momencie może okazać się, że tapeta po prostu odpadnie.

Na szczęście jednak są to marginalne przypadki i w większości przypadków jeśli nie jest to n-ta warstwa farby to spokojnie wszystko będzie trzymać i tapeta zostanie na ścianach. Jednak należy pamiętać o kilku bardzo ważnych kwestiach, które sprawiają, że uzyskany efekt będzie porządny.

1. Wybór odpowiedniej farby i sposobu malowania

Jeśli chodzi o farbę to musi być ona dość wysokiej jakości tak, aby w miarę możliwości pokryła ścianę na jedną warstwę. Dodatkowo należy malować w miarę cienko, aby nie okazało się, że zbyt duża ilość farby po prostu spowoduje odpadnięcie tapety.

2. Podklejenie tapety

Jest to wręcz obowiązek ponieważ jeśli tapeta odstaje to mamy dużą szansę, że po prostu odpadnie. Należy zastosować wysokiej jakości specjalny klej do tapet w celu uzyskania najlepszych efektów. ]

3. Warto w miarę możliwości wyczyścić tapetę, a dopiero później ją zagruntować.

Grunt spowoduje lepsze przyleganie farby oraz sprawi, że tapeta będzie lepiej ją przyjmowała. Dodatkowo jest w minimalnym stopniu biały co ułatwi po prostu malowanie.

4. Malowanie

Tutaj farba musi być wysokiej jakości oraz w miarę możliwości powinna być po prostu gęsta. Dzięki temu tapeta nie namoknie i będzie lepiej trzymała się ściany. Zminimalizujemy także ryzyko odpadnięcia tapety. Oczywiście jeśli tylko będzie taka możliwość to warto zastosować tylko i wyłącznie jedną warstwę farby ponieważ im więcej warstw tym szansa na to, że coś stanie się z tapetą wzrasta.

Jeśli malowanie tapety zostanie wykonane w dobry sposób to można spodziewać się wyjątkowych efektów, które pozwolą cieszyć się odnowionym mieszkaniem.

Następny

Ekonomiczna budowa domu

26 lipca, 2018 0