31 maja, 2024
HOT!
25 lutego, 2020

Niezależność grzewcza w domu i firmie

Autor 0 148 Views

Niezależność to termin uwielbiany przez niemal wszystkich ludzi. W codziennym życiu trzeba dostosować się do niezliczonych przepisów normatywnych, społecznych i kulturowych. Z tego względu poszukuje się wolności, wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe. Własna firma czy gospodarstwo domowe, z nazwy wydają się być w całości podporządkowane ich właścicielom. Nic bardziej mylnego. Nawet na terenie własnej posesji na pewne czynności trzeba uzyskać zgodę właściwego organu samorządowego. To frustrujące. Na szczęście są jeszcze obszary, w których decyzję może podjąć właściciel danej nieruchomości. Jednym z nich jest sposób ogrzewania posesji. To jeden z kluczowych elementów późniejszej eksploatacji budynku, dlatego warto dokładnie przeanalizować dostępne możliwości. W niniejszym artykule zostaną przedstawione powody, przemawiające za wyborem niezależności dzięki używaniu gazu propan.

Propan – szerokie spektrum zastosowań

Niezależność grzewcza jest możliwa do osiągnięcia tylko wtedy, kiedy wszystkie potrzeby związane z ogrzewaniem posesji mogą zostać zaspokojone. Tak jest w przypadku gazu propan. Obecnie znanych jest już około 2000 możliwości wykorzystania tego paliwa zarówno w przemyśle, jak i na potrzeby prywatne. Do najbardziej popularnych zalicza się:

Ogrzewanie wody i mieszkań.

Zasilanie urządzeń wymagających paliwa, takich jak: kominki, grille, lampy oraz kuchnie.

Wykorzystanie propanu w postaci gazowych pomp ciepła.

Zastosowanie urządzeń, które są zasilane gazem płynnym do produkcji energii elektrycznej  oraz cieplnej.

Podgrzewanie wody w basenach.

Zasilanie promienników gazowych i nagrzewnic.

Wygodne ogrzewanie gazowe

Popularność ogrzewania gazem propan utrzymuje się także ze względu na wygodę jego eksploatacji. Poza wybraniem właściwej firmy, która zajmie się założeniem instalacji gazowej i dopilnowaniem formalności, których należy dopełnić, codzienna obsługa nie wymaga szczególnej atencji.

W zależności od wielkości zainstalowanego pod ziemią lub naziemnie zbiornika, trzeba pamiętać o jego odpowiednio częstym napełnianiu. Warunkiem jaki należy spełnić jest możliwość swobodnego dojazdu cystern z paliwem. Dostępne pojemności zbiorników gazowych to:  2750 l, 4850 l, 6400 l. Istnieje także możliwość zamówienia większych pojemników, które sprawdzą się szczególnie w przypadku ich wykorzystywania przez firmy. W praktyce, propan jest bardzo wydajny więc wystarcza na długi czas. Odpowiednie rozplanowanie dostaw gazu, pozwoli wygenerować dodatkowe oszczędności- można przecież uzupełniać zbiornik wtedy, kiedy cena paliwa jest relatywnie niska.

Zalety gazu płynnego

Propan to gaz, który posiada wszystkie cechy idealnego paliwa. Jest czysty, tani i wydajny w eksploatacji, a także ekologiczny. Spala się na czysto bez uwalniania szkodliwych produktów ubocznych do środowiska naturalnego. Do atmosfery dostaje się dużo mniejsza ilość dwutlenku węgla, niż w przypadku spalania innych paliw. To alternatywa dla wykorzystania oleju opałowego czy gazu ziemnego. Propan jest proekologiczny również dlatego, że jego wydobywanie nie wpływa negatywnie na ekosystem. To produkt uboczny wydobywania gazu ziemnego i rafinacji ropy naftowej. Kolejną zaletą jest uniwersalność tego gazu płynnego. Czysty propan występuje w postaci gazowej nawet do temperatury -40 °C.

Poza tym, jego montaż jest możliwy niezależnie od dostępności miejskiej sieci ciepłowniczej. Dzięki temu, nowo powstające wolnostojące domy czy osiedla nie muszą czekać na podciągnięcie sieci rur do zasiedlanych terenów. Wybierając opcję zakupu własnościowego zbiornika na gaz propan można do woli zmieniać dostawców gazu płynnego. Brak obowiązku korzystania z jednego dostawcy, umożliwia większą kontrolę wydatków, zaś firmy dostarczające propan nie mogą nadmiernie podnosić cen, ponieważ straciliby  klientów.

Wszystkie omówione walory gazu propan wpływają na coraz większe zainteresowanie nowych i wierne pozostawanie przy wyborze dotychczasowych klientów. Mając możliwość wyboru sposobu ogrzewania domu i firmy warto zdecydować się na propan. To dobry wybór na długie lata, dzięki któremu można sporo zaoszczędzić. Wykorzystywanie propanu nie przyczynia się do degradacji środowiska i pozwala zachować upragnioną niezależność grzewczą zarówno w domu, jak i  w firmie.

Przejmij kontrolę nad swoim domem i firmą, dzięki niezależnemu ogrzewaniu propanem!

Źródło: LPG Direct – instalacje na gaz propan