27 marca, 2024
HOT!
  • Home
  • Budownictwo
  • Szkło w łazience – szlachetny wymiar nowoczesnego designu
18 marca, 2019

Szkło w łazience – szlachetny wymiar nowoczesnego designu

Autor 0 795 Views

Szkło w łazience jest doskonałym sposobem na wyjątkowo ciekawą i niebanalną aranżację pomieszczenia. Obecnie istnieje wiele sposobów na użycie szkła, które powoli zastępuje tradycyjne i dość pospolite płytki na ścianie.

Indywidualny charakter wnętrza łazienki

Ściany w łazience można wykończyć przy pomocy wielu dostępnych na rynku materiałów. Mogą to być płytki, jak również okleiny drewniane. Jednakże bardzo ciekawym efektem jest wykorzystanie szkła. To wdzięczny surowiec, który sprawia, że wnętrze łazienki nabiera indywidualnego wymiaru oraz prezentuje się wyjątkowo efektownie. Ponadto, szkło pasuje do każdego typu łazienki zarówno tej bardzo małej, jak i o dużej powierzchni. Szkło, które pojawia się w wykańczaniu i aranżacji łazienek, jest swoistą rewolucją w postrzeganiu tego typu pomieszczenia, gdyż wygląd pokoju kąpielowego nabiera zupełnie innego znaczenia. Niegdyś łazienka była zwykłym pomieszczeniem, obecnie to miejsce relaksu, strefa komfortu, jak i miejsce, w którym można wyeksponować piękne i drogie kosmetyki czy oryginalne flakoniki z perfumami.

Szkło w łazience – hit od kilku sezonów

Szkło z nadrukiem zastosowane na ścianach w łazience jest bardzo modne. Trend ten utrzymuje się od kilku sezonów. Argumentem, który przemawia za użycie tego surowca jest fakt, iż szkło prezentuje się niezwykle elegancko, a ponadto, dzięki odpowiednio przygotowanej powierzchni , jest w stanie optycznie powiększyć każde pomieszczenie. Przy pomocy takich rozwiązań, jak łazienkowe tafle szkła można z powodzeniem zaaranżować każdą przestrzeń., nawet tę bardzo trudną i wymagającą dużych zabiegów wykończeniowych.

Szkło zastosowane w łazience nie tylko odznacza się wysoką jakością i odpornością na czynniki zewnętrzne, ale również jest piękne, estetyczne i łatwe do utrzymania w czystości. Ponadto, jest ono odporne na uszkodzenia mechaniczne, które w takim pomieszczeniu, jest łazienka, są na porządku dziennym. Szkłem można pokryć wybrane powierzchnie – na przykład wnęki bądź spore fragmenty ścian. Innowacyjnym rozwiązaniem stosowanym w łazienkach jest ozdobienie ścian za pomocą paneli szklanych występujących w jednolitym kolorze lub posiadających piękne nadruki.  Panele mogą być układane podobnie, jak tradycyjne płytki ścienne. Ponadto szkło cudownie komponuje się z innymi materiałami i można je łączyć z płytkami ceramicznymi.

Zalety paneli szklanych w łazience

Panel szklany w łazience może posiadać dowolnie wybrany kształt, jak również wielkość. Wszystko zależy od indywidualnych upodobań i oczekiwań klienta. Ponadto, w szkle łatwej jest wyciąć otwory na kontakty, włączniki, klamki czy inne akcesoria łazienkowe. W przypadku płytek ceramicznych proces ten może być utrudniony, gdyż delikatna powierzchnia szybko ulega zarysowaniu, pękaniu lub też pojawiają się na niej mikrouszkodzenia, które w przyszłości skutkują osłabieniem płytek ceramicznych i powodują ich mniejszą wytrzymałość. Ponadto, uszkodzone płytki ceramiczne szybciej tracą swój kolor i połysk, jak również pod ich powierzchnię dostaje się wilgoć oraz para wodna. Powoduje to, iż tego typu rozwiązanie, może nie przetrwać kilku lat, aż do następnego remontu łazienki.

Szkło w łazience to nie tylko panele

Metodą na uzyskanie ciekawego efektu jest wykorzystanie szkła w projektowaniu kabiny prysznicowej. Szklaną ściankę prysznicową można zamontować nawet na bardzo małej wannie. Pozwala to na korzystanie z zalet prysznica, jak również umożliwia wykorzystanie elementów szklanych. Ponadto, dużą rolę w łazience odgrywają również lustra. Dzięki ich odpowiedniemu rozmieszczeniu można nie tylko ciekawie zaaranżować przestrzeń łazienki, ale i optycznie zaakcentować piękno obecnych w niej elementów, które odbijają się w tafli lustrzanej.

Szkło w łazience to trend, który jeszcze długo będzie utrzymywał się w modzie. Aranżacja łazienek z wykorzystaniem szklanych materiałów pozwala na osiągnięcie spektakularnych efektów dekoracyjnych w każdym tego typu pomieszczeniu.

Źródło: http://szklarzokuniew.pl