25 czerwca, 2024
HOT!
24 października, 2023

Czy buty taktyczne to dobry wybór na buty zimowe?

Autor 0 1069 Views

Okres zimowy w Polsce naucza nas, że wszystko może się zdarzyć. W tym sezonie zima może pojawić się na kilka dni, ale równie dobrze może spaść obfity śnieg a temperatura będzie utrzymywać się poniżej zera przez długi czas. Ponieważ już dawno wyraźne podziały sezonowe zanikły, trzeba przygotować się na każdą ewentualność.

Buty na zimę dla mężczyzny

Od bardzo dawna można zaobserwować, że mężczyźni bardzo nie lubią kupowania i noszenia sezonowego obuwia zimowego. Zawsze są przekonani, że jakoś uda im się przemknąć przez zimę bez właściwego obuwia. A ponieważ pogoda mówi zupełnie coś innego, warto dobrze zastanowić się nad wyborem zimowego buta i wytypować najlepszy z możliwych modeli.

Buty taktyczne na zimę

Elementy stroju wojskowego od dawna znalazły się w wielu trendach modowych. Tkaniny wodoodporne, zielona kolorystyka, wzornictwo w panterkę, stroje w kolorze khaki, czapki na głowę, a nawet torby męskie co jakiś czas pojawiają się na wybiegach i obowiązują przez długie miesiące i to zarówno w modzie męskiej, co jest naturalne, ale też w modzie damskiej.

Moda na wszystko co wojskowe nie omija również obuwia, chociaż do niedawna buty wojskowe kojarzyły się głównie ze skórzanymi trepami sięgającymi połowy łydek, niezwykle ciężkimi i masywnymi. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło, a buty wojskowe stały się nie tylko modne, ale zwyczajnie wygodne i doskonałe na niesprzyjającą aurę.

W każdych warunkach

Współczesne buty taktyczne wyczerpują mnóstwo cech optymalnego obuwia ważnych przy wyborze butów na zimę. Przede wszystkim wykonane z odpowiednio wyprawionej i zabezpieczonej skóry są nieprzemakalne, co przy dużych wahaniach temperatury zimą ma ogromne znaczenie. Jednego dnia panuje na zewnątrz temperatura mocno poniżej zera, a następnego słońce topi sterty śniegu. Buty wojskowe, z natury rzeczy, wytrzymują każde warunki: błoto, głęboki śnieg, śnieg poślizgowy, kałuże. Posiadają dość twardą podeszwę, dlatego sprawdzą się podczas forsownych marszów i długich wycieczek.

Buty wojskowe taktyczne to doskonały wybór obuwia na zimę zarówno dla żołnierza jak i cywila. Obecnie do sprzedaży trafiają też modele coraz ciekawsze, jeśli idzie o sam wygląd, przez co buty wydają się lżejsze i dobrze sprawdzą się w warunkach miejskich. To obuwie łączy różne rodzaje materiałów z membraną odprowadzającą doskonale wilgoć. Chroni przed przedostawaniem się wilgoci do wnętrza buta i najczęściej wyposażone jest w system szybkiego i wygodnego sznurowania. Przykładem mogą być tutaj buty marki Magnum, które doskonale mogą wyglądać w wielu rozmaitych stylizacjach.

Uwaga na lód

Buty taktyczne doskonale ochronią nas również przed kontuzją. Ponieważ ten typ obuwia przeznaczony jest do skrajnie różnych warunków, projektanci zatroszczyli się o odpowiednią stabilizację stopy i kostki. Buty te zabezpieczą nas zarówno w czasie długiego marszu, górskiej wyprawy, jak i przemieszczenia się oblodzonym chodnikiem. Wysoka cholewka doskonale usztywnia kostkę i zapewnia jej ochronę, a wzmocniony nosek buta zabezpiecza przednią część stopy. Doskonale sprawdzą się wspomniane buty Magnum albo te sygnowane przez markę Texar.

Jak widzimy, buty taktyczne posiadają wszystkie niezbędne cechy, które czynią z nich optymalny wybór na zimę. Decydując się na ich zakup, możemy być również pewni trwałości. Raz zakupione posłużą przez wiele lat. A ponieważ ich zastosowanie jest bardzo szerokie, posłużą nam nie tylko w czasie mrozów.

Inspirowane: Aro Broń – Sklep militarno – survivalowy online