29 maja, 2024
HOT!
13 września, 2018

Czym jest aromatyzacja pomieszczeń?

Autor 0 916 Views

Aromatyzacja pomieszczeń staje się coraz bardziej popularna. Pomieszczenia, w których unosi się przyjemny i delikatny zapach, stają się bardziej prestiżowe od tych, w których unosi się zapach neutralny lub w ogóle nie występuje. Aromatyzowanie pomieszczenia daje wiele korzyści, jednak przede wszystkim umila czas spędzany w danym pomieszczeniu, bez względu na to, czy jest to restauracja, klub czy sklep.

Jak zapach działa na psychikę człowieka?

Zapach oddziałuje na człowieka dokładnie tak samo, jak dotyk, smak czy słuch. Bodźce, które płyną wraz z danym zapachem, mogą ostrzegać człowieka o tym, że zbliża się niebezpieczeństwo. To sprawia, że wzmaga się poczucie ostrożności. Przyjemne zapachy wzbudzają z kolei zaufanie i sympatię. Zapach często mają wpływ na reakcje i podejmowane decyzje. Często mają one również wpływ na wspomnienia, które latami odtwarzają się w pamięci i przywołują przyjemne chwile.

Czym jest aromatyzacja pomieszczeń?

To najczęściej cały system, który służy do rozpylania zapachów w pomieszczeniach. Jego system oparty został na działaniu zimnej dyfuzji, czyli procesie polegającym na przekształcaniu płynu zapachowego w mgiełkę. To ona w połączeniu z powietrzem tworzy przyjemną woń, która sprawia, że ciało rozluźnia się i relaksuje. Warto podkreślić, że aromatyzatory zapachów wykorzystują płyn w sposób równomierny, dzięki czemu mgiełka może zostać rozpylona po całym obszarze danego miejsca. Instalacja takiego urządzenia jest niezwykle ekonomiczna i prosta.

Gdzie stosuje się aromatyzację pomieszczeń?

Tak naprawdę takie urządzenie można zainstalować wszędzie. Niektóre osoby decydują się na umieszczenie takiego rodzaju sprzętu w domu, aby nie tracić czasu ani środków na gotowe i działające chwilowo rozpylacze zapachów dostępne w sklepach za spore sumy. Profesjonalne aromatyzatory są w pełni bezpieczne i tworzone przez profesjonalistów, co czyni je wszechstronnymi. Najczęściej stosuje się je w miejscach, w których odbywa się działalność handlowa, biznesowa oraz usługowa. M.in. w:

  • Biurach,
  • cukierniach, piekarniach,
  • hotelach,
  • salonach fryzjerskich,
  • spa,
  • restauracjach,
  • salach konferencyjnych,
  • galeriach handlowych,
  • gabinetach lekarskich.

Jakie zalety ma zastosowanie aromatyzacji pomieszczeń?

Do głównych zalet zastosowania tego typu rozwiązania zaliczyć można dwie główne korzyści:  zbudowanie pozytywnego wizerunku firmy oraz manipulacja zachowaniami klientów, którzy są bardziej podatki na zbudowanie relacji biznesowej oraz są chętni do robienia zakupów. Oczywiście kluczową zaletą jest zbudowanie przyjemnej atmosfery, która sprzyja zacieśnianiom relacji biznesowych oraz wzbudzenie pozytywnych uczuć względem danej firmy. Aromatyzacja pomieszczeń sprawia, że pomieszczenie wypełnione zapachem jest bardziej przyjazne, komfortowe oraz luksusowe. Zapachy wpływają bardzo mocno na umysł człowieka. Można zauważyć to na przykład wtedy, kiedy klient przechodzi obok cukierni i czuje zapach świeżo upieczonych pączków. Pomimo że jest na diecie, zapach wywołuje tak silne reakcje, że osoba natychmiast wchodzi do sklepu i chce jak najszybciej spożyć dany produkt. To silne działanie na receptory oraz neuroprzekaźniki umieszczone w mózgu. Wykorzystywanie aromatyzacji pomieszczeń staje się coraz bardziej popularne, gdyż właściciele obiektów handlowych oraz dużych przedsiębiorstw zauważają ogromne efekty po wprowadzeniu tego rozwiązania u siebie.

Inspirowane: aromaemka.pl – kompozycje zapachowe

Następny

Obrusy lniane: efektowne i praktyczne

19 września, 2018 0