29 maja, 2024
HOT!
25 czerwca, 2018

Jak mądrze oszczędzać?

Autor 0 885 Views

Mądre oszczędzanie jest domeną ludzi inteligentnych. Można się go łatwo nauczyć i powoli wprowadzać w życie. Są to niewielkie, codzienne wyrzeczenia, których nie zauważymy na pierwszy rzut oka, a dadzą nam dużą sumę oszczędności na każdy koniec miesiąca. Mądre oszczędzanie polega bowiem na niewielkich zmianach, których nie odczujemy.

Jak mądrze oszczędzać? – Kupuj z głową

Podczas zakupów porównuj ceny i sprawdzaj promocyjne oferty. Może okazać się, że ten sam produkt innych marek może mieć różnicę nawet 3-4 zł. Korzystaj z promocji na Twoje ulubione produkty z dłuższą datą ważności, np. ryż, kasze, czy chemię, którą można bardzo długo przetrzymywać. Nie kupuj pod wpływem chwili. Rób listę zakupów i staraj się nie kupować rzeczy na zapas, zwłaszcza takich, których cena jest obecnie wysoka, czy łatwo mogą się popsuć. Przed robieniem zakupów ubraniowych sprawdź czego brakuje Ci w szafie, by nie musieć po przyjściu ze sklepu układać w szafie kolejnej niepotrzebnej rzeczy.

Jak mądrze oszczędzać? – Zmień dostawcę prądu, czy Internetu

Czasem zmiana dostawcy prądu czy Internetu może dać nam korzyści finansowe. Sprawdźmy ofertę dostawców prądu, czy Internetu. Zobaczmy jakie mają dla nas ceny i negocjujmy je. Połączenie dostawcy Internetu z dostawcą prądu, czy gazu może dać świetne korzyści, które na pewno zreperują nasz budżet domowy.

Jak mądrze oszczędzać? – Mądrze korzystajmy z przyjemności

Jeśli uwielbiamy filmy starajmy się chodzić do kina w ciągu tygodnia. Bilety są znacznie tańsze, a my nie będziemy musieli stać w długich kolejkach do kas. Zaoszczędzimy czas i nasze pieniądze. Porównujmy też ceny biletów różnych kin i korzystajmy z promocji, np. dwa bilety w cenie jednego. Planując wizytę u kosmetyczki spróbujmy znaleźć kupony na portalach internetowych zajmujących się sprzedażą grupową. Za tą samą usługę zapłacimy znacznie mniej. Wyrabiajmy sobie karty rabatowe, by zmniejszyć koszty wizyt u fryzjera, czy wizażystki. Pamiętajmy również o tym, że często łącząc różne zabiegi możemy zmniejszyć cenę usługi. Czasem warto zrobić sobie „komplet” usług, a jednocześnie na tym zaoszczędzić.