31 maja, 2024
HOT!
19 sierpnia, 2019

Jak udekorować namiot weselny? – poradnik

Autor 0 394 Views

Coraz więcej młodych par decyduje się na zorganizowanie swojego wesela w namiocie weselnym na łonie natury. Dzięki takiemu rozwiązaniu okoliczny las, jezioro czy łąka sama w sobie staje się piękną aranżacją przestrzeni. W tym przypadku warto jednak zadbać o odpowiednie przystrojenie wnętrza namiotu, tak aby wraz z naturalnym krajobrazem tworzył atrakcyjną, klimatyczną i spójną całość.

Tkaniny dekoracyjne

Duży namiot weselny to przestrzeń, która zapewnia ogromną swobodę, jednak dla wielu osób może być ona zbyt przytłaczająca. Warto zatem obniżyć sufit namiotu za pomocą delikatnych tkanin podwieszonych w odpowiedniej odległości od stołów. Dzięki nim możliwe jest wprowadzenie do wnętrza koloru, który będzie stanowił tło dla pozostałych dekoracji. Nie muszą to być jednak duże połacie materiału. Prawdopodobnie wystarczające będą wąskie, drapowane pasy, spomiędzy których nadal będzie widać błękit nieba za dnia i roziskrzone gwiazdy nocą. W tym celu najlepiej wybierać jasne, transparentne tkaniny. Dodatkowym atutem mogą okazać się wplecione w materiał błyszczące nitki lub brokat efektownie odbijający światło.

Oświetlenie

Każda sala weselna potrzebuje odpowiedniego oświetlenia. Chociaż namiot weselny pozwala maksymalnie długo wykorzystywać naturalne światło słoneczne, nocą niezbędne będą żyrandole, świece i lampiony. Co więcej, dzięki nim można wprowadzić do wnętrza konkretny styl – rustykalny, romantyczny, elegancki, a nawet bardzo nowoczesny. Duży namiot weselny to także większe możliwości aranżacyjne. Przy obszernej przestrzeni można pozwolić sobie na pokaźnej wielkości kryształowe abażury w stylu glamour. Z kolei w niewielkich namiotach lepiej sprawdzą się delikatne lampki i dekoracyjne żarówki z widocznym żarnikiem. Wesela w nowoczesnym klimacie można podkreślić ażurowymi lampami z metalu w formie charakterystycznych figur geometrycznych. W rustykalny styl doskonale wpiszą się natomiast drewniane i papierowe klosze wyposażone w żarówki LED. Dzięki nim namiot weselny zyska nie tylko dodatkowe oświetlenie, ale również ciekawą kolorystykę.

Girlandy

Namioty weselne warto dekorować zwłaszcza za pomocą ozdób podwieszanych. Zagospodarowanie przestrzeni pod sufitem idealnie dopełnia całą aranżację i nierzadko pozwala zupełnie zaskoczyć gości. Girlandy mogą być wykonane z różnych materiałów. Najczęściej są to kwiaty, papierowe ozdoby, sznury lampek lub kolorowe lampiony. Ich wybór jest zależny od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Rośliny i lampki to dosyć uniwersalne rozwiązanie, odpowiednie zarówno dla stylu bardzo eleganckiego, jak i klimatycznego vintage. Z kolei kolorowe dekoracje z papieru najlepiej sprawdzą się w klimacie rustykalnym. Mogą to być zarówno proste kształty wycięte z papieru, jak i poskładane origami lub barwne wstążki z bibuły czy tkaniny. Warto zadbać, aby ten sam motyw pojawił się także przy stołach lub krzesłach. Dzięki temu udekorowany namiot weselny stworzy spójną całość, która zachwyci wszystkich gości.

Wesele organizowane na łonie natury nie wymaga dużego wkładu w dekorowanie wyznaczonej przez namioty weselne przestrzeni. Piękna roślinność i ciekawe ukształtowanie terenu tworzy bowiem najlepsze tło dla każdego przyjęcia. Warto jednak zadbać, aby wnętrze, w którym przebywają goście, było zaaranżowane w taki sposób, by podkreślić wyjątkowe okoliczności przyrody. Doskonały efekt dekoracyjny uzyskuje się bowiem zachowując umiar i czerpiąc inspiracje z otoczenia. Zawsze najlepszym rozwiązaniem jest wybranie jednego, powtarzalnego motywu, który nada przyjęciu konkretnego, niepowtarzalnego charakteru.

źródło: Dascompany.com – hale namiotowe