Ciąża to niewątpliwie bardzo ważny okres w życiu każdej kobiety, jednak po urodzeniu dziecka ciało niestety nie wygląda już tak atrakcyjnie, jak dziewięć miesięcy wcześniej. Burza hormonów, która szaleje w trakcie ciąży nie jest zbyt łaskawa dla skóry, ponieważ zaczynają na niej pojawiać się przebarwienia, wypryski, pajączki, a także znienawidzone rozstępy. Oczywiście poświęcając sobie nieco więcej czasu, ze wspomnianymi problemami można na szczęście walczyć, jednak w jaki sposób? Aby się o tym przekonać, należy do każdej partii ciała podejść indywidualnie.
Uda, biodra i pośladki
Miejsca te, zwłaszcza po ciąży, narażone są niestety na rozwój cellulitu oraz szpecących rozstępów. W przypadku skórki pomarańczowej niezwykle ważne jest pobudzenie krążenia, a także ujędrnienia nie tylko samej skóry, ale również tkanki podskórnej. Z tego też względu po ciąży należy pamiętać o tym, aby regularnie masować swoją skórę pod prysznicem szorstką rękawicą (okrężne ruchy przez ok. 5 minut na każdą część), a także stosować tzw. szczotkowanie ciała na sucho. Przynajmniej raz w tygodniu należy wykonać peeling całego ciała, sięgając najlepiej po peeling kawowy, ponieważ to właśnie kofeina znajdująca się w kawie wspomaga walkę z cellulitem. Po wszystkich tych zabiegach na skórę należy zaaplikować antycellulitowy balsam, który najlepiej, aby zawierał w swoim składzie takie substancje jak kofeina, wyciąg z bluszczu, czy też l-karnityna. Jeśli chodzi natomiast o rozstępy, to wynikają one niestety z silnego rozciągnięcia skóry, a można rozpoznać je po wyglądzie, ponieważ przypominają białe lub czerwone prążki. Niestety usuwanie rozstępów nie jest zbyt proste w szczególności wtedy, gdy przybierają one jasnoczerwone zabarwienie. Świeże, białe rozstępy można usunąć, sięgając po specjalistyczne kremy i maści, natomiast jeśli chodzi o usuwanie rozstępów o ciemniejszej barwie, to należy liczyć się z koniecznością przeprowadzenia zabiegu przy użyciu lasera frakcyjnego lub kwasów kosmetycznych. Takie zabiegi nie mogą jednak być przeprowadzone zaraz po porodzie, tylko po upływie co najmniej 6-12 miesięcy.
Piersi
Piersi po okresie ciąży są dosyć mocno obciążone, ponieważ w trakcie jej trwania ich objętość znacznie się zwiększa. Aby powróciły one po ciąży do swojej dawnej świetności, należy zadbać o nie w odpowiedni sposób. Po pierwsze należy zaopatrzyć się w dobrze dopasowany biustonosz na szerokich ramiączkach, który pomoże podtrzymać biust. Po drugie należy unikać spania na brzuchu, ponieważ nie wpływa to niestety korzystnie na piersi. Po ciąży na piersiach podobnie jak na brzuchu czy też udach zaczynają pojawiać się rozstępy, dlatego też, aby się ich pozbyć, należy masować piersi przy pomocy specjalnej oliwki.
Brzuch
Brzuch podczas ciąży ulega znacznemu rozszerzeniu, dlatego też, aby po ciąży na skórze nie było widocznych zbyt wiele rozstępów, należy już od początku ciąży stosować odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne. Co jednak można zrobić z nadmiernie rozciągniętą skórą? Tuż po porodzie należy stosować odpowiednio dobrane kosmetyki, pamiętając również o tym, aby zaopatrzyć się w specjalny pas obciskający. Po kilku miesiącach warto zacząć ćwiczyć mięśnie brzucha, decydując się również na mało inwazyjne zabiegi oferowane w każdym gabinecie kosmetycznym.
Pajączki na nogach
Walka z popękanymi naczynkami tak jak usuwanie rozstępów nie jest niestety zbyt łatwa, ponieważ przy pomocy domowych sposobów, a także aptecznych maści nie da się niestety pozbyć problemu. W takim przypadku należy wybrać się do dermatologa, który przy pomocy lasera pomoże zlikwidować szpecące naczynka. Po urodzeniu dziecka należy również pamiętać o tym, aby nie korzystać z sauny oraz solarium, ponieważ zbyt wysoka temperatura, a także gwałtowna zmiana temperatur dosyć źle wpływają na naczynia krwionośne, czego efektem są niestety pajączki.
Inspirowane: Klinikakrajewski.pl – zamykanie naczynek na twarzy Radom