31 maja, 2024
HOT!
2 lutego, 2023

Jaki stolik nocny będzie dobrym wyborem?

Autor 0 26 Views

Jednym z pożądanych mebli w każdej sypialni jest stolik nocny. Gwarantuje on bowiem wygodną przestrzeń do przechowywania podręcznych przedmiotów (lampki, ramki ze zdjęciem, smartfonu, budzika, książki, okularów itp.), a przy okazji urozmaica aranżację wnętrza, sprzyja utrzymaniu porządku i zwiększa komfort wypoczynku (poprzez brak konieczności wstawania z łóżka). Na uwagę zasługuje zwłaszcza praktyczny stolik nocny z szufladą, o którym więcej w dalszej części artykułu.

Wymagane parametry użytkowe 

Przy zakupie stolika nocnego warto w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał wykonania. Najlepiej sprawdzają się modele z litego drewna oraz metalu, gdyż są bardzo wytrzymałe, atrakcyjne wizualnie i stosunkowo łatwe w czyszczeniu. Tańszą alternatywę stanowią egzemplarze z płyt MDF, wikliny czy tworzywa syntetycznego. Drugim ważnym parametrem jest wysokość – powinna ona być równa wysokości samego łóżka lub nieco większa, tak aby sięganie po rzeczy z blatu nie przysparzało żadnego problemu. Nie można ponadto zapomnieć o walorach estetycznych, czyli kolorystyce, stylistyce i formie. W tym zakresie należy się kierować zarówno indywidualnym gustem, jak i kompatybilnością z pozostałymi elementami wystroju sypialni. Ogromne znaczenie ma również funkcjonalność mebla, decydująca o komforcie jego eksploatacji. Wspomniany we wstępie stolik nocny z szufladą to optymalny wybór ze względu na dodatkowe miejsce do gromadzenia książek, akcesoriów elektronicznych, bielizny, kosmetyków i drobnych bibelotów. Nierzadko posiada on pomysłowe udogodnienia konstrukcyjne. Chodzi m.in. o:

  • system cichego domykania
  • chromowane uchwyty
  • oświetlenie LED
  • kółka zapewniające bezproblemowe przestawianie z miejsca na miejsce

Design odgrywa niezwykle istotną rolę

Stolik nocny z szufladą występuje na rynku w szerokiej palecie stylistycznej, co pozwala na jego łatwe dopasowanie do aranżacji sypialni (gwarancja spójności wystroju). Obecnie największą popularnością cieszą się modele nowoczesne, zaprojektowane w duchu minimalizmu. Mają one zazwyczaj geometryczną formę i są pozbawione nadmiaru ozdobnych detali. Klienci chętnie wybierają też wersje skandynawskie wykonane z naturalnego drewna, industrialne osadzone na wysokich nóżkach (świetnie pasujące do przestrzeni surowych lotów), glamour z tkaninowymi obiciami, retro nawiązujące do wzornictwa minionych dekad czy kolonialne zachwycające egzotyczną oryginalnością i masywnym charakterem.

Jak wynika z niniejszego artykułu, stolik nocny z szufladą jest meblem wręcz niezbędnym w domowej sypialni. Z jednej bowiem strony umożliwia przechowywanie dużej ilości przedmiotów, z drugiej zaś wygląda wyjątkowo efektownie. W sklepach znajdziemy liczne egzemplarze zróżnicowane stylistycznie i cenowo.