31 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Life Style
  • Modne dywany shaggy. Czy łatwo utrzymać je w czystości?
22 stycznia, 2019

Modne dywany shaggy. Czy łatwo utrzymać je w czystości?

Autor 0 714 Views

Dywany Shaggy bezapelacyjnie stają się coraz bardziej popularne w naszych domach. Dzięki nim można bowiem w łatwy sposób uatrakcyjnić wnętrza swojego domu i stworzyć interesujące aranżacje. Wspomniane dodatki w prosty i szybki sposób sprawiają, iż każdy salon lub sypialnia wyglądają zarazem nowocześnie i przytulnie. Dywany Shaggy są grube i miękkie. Ich włosie może sięgać nawet do 5 cm długości. Chodzenie po nich gołymi stopami porównywalne jest do stąpania po mchu, dlatego dywany Shaggy mogą okazać się odpowiednie zwłaszcza dla dzieci, tworząc dla nich komfortowe miejsca do zabawy. Wiele osób ciągle ma jednak wątpliwości czy faktycznie warto rozważyć zakup dywanu tego rodzaju, a główną obawę budzi kwestia utrzymania go w czystości.

Podstawowe zasady pielęgnacji

Faktem jest, iż dywany z długim włosem trudno dokładnie wyczyścić, ale z pewnością nie jest to rzecz niemożliwa. Zanieczyszczenia, które zbierają się wewnątrz dywanu, trzeba regularnie usuwać, gdyż mogą po czasie zacząć pleśnieć i stać się wylęgarnią grzybów. Zalecane jest jak najczęstsze trzepanie dywanów z długim włosiem, a raz w miesiącu uznawane jest za absolutne minimum. Dywany Shaggy należy również jak najczęściej odkurzać, aby usunąć jak największą ilość resztek i brudu z wnętrza dywanu.

Dobór środków piorących

Pranie dywanów z długim włosem można przeprowadzić samemu w domu, chociaż dla osób, które dotąd nie robiły tego samodzielnie, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może okazać się profesjonalna pralnia dywanów. W sytuacji, gdy chcemy spróbować swoich sił i samodzielnie zmierzyć się z czyszczeniem naszego dywanu, powinniśmy rozejrzeć się za specjalnymi środkami chemicznymi. W takim przypadku najlepiej byłoby udać się do specjalistycznego sklepu i poprosić o dobranie środka odpowiedniego dla naszego dywanu. Zanim jednak sięgniemy po konkretne detergenty piorące, powinniśmy przede wszystkim upewnić się z jakiego tworzywa wykonany został nasz dywan. Dla dywanów Shaggy istnieją trzy możliwości:

  • polipropylen,
  • polister (także poliester z domieszką wełny),
  • wełna.

Wszyscy producenci zgodnie potwierdzają natomiast, że dywany tego typu nie mogą być moczone w wodzie, dlatego pod żadnym pozorem nie powinniśmy prać ich bezpośrednio w pralce czy w wannie.

Profesjonalne pralnie dywanów

Nawet w sytuacji, gdy posiadamy podstawową wiedzę na temat czyszczenia i pielęgnacji dywanów Shaggy, nie zawsze mamy na tyle czasu i chęci by samodzielnie zadbać o ich wygląd. Wiele osób wybiera profesjonalne pralnie dywanów, zdając się na doświadczenie oraz profesjonalny sprzęt oferowany przez fachowców. Cena takiej usługi uzależniona jest bezpośrednio od wielkości dywanu oraz stopnia jego zabrudzenia. Wiele firm wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów, oferując również czyszczenie dywanów bezpośrednio w domu lub biurze.

Faktem jest, iż dywany Shaggy z pewnością są bardziej wymagające od zwykłych dywanów, ponieważ utrzymanie ich w czystości pochłania więcej czasu i uwagi. Regularne odkurzanie, trzepanie i stosowanie odpowiednio dobranych środków chemicznych stanowi podstawę pielęgnacji dla dywanów z długim włosiem i zdecydowanie wydłuża ich żywotność. Dywany tego rodzaju mogą stać się modnym dodatkiem, który urozmaici wygląd każdego wnętrza, ale pod warunkiem, że są czyste i zadbane. Jeśli chcemy cieszyć się pięknym dywanem, ale brakuje nam czasu, żeby utrzymywać go w dobrej kondycji, być może odpowiednim rozwiązaniem będzie oddanie go w ręce specjalistów.

Inspirowane: Damat.pl – pranie dywanów Warszawa