31 maja, 2024
HOT!
10 lipca, 2020

Najciekawsze tkaniny dekoracyjne do wnętrz

Autor 0 144 Views

Szybka metamorfoza sypialni, nowe poduszki na narożnej kanapie, a może inna pościel do dziecięcej sypialni – wszystkie te zmiany zrealizujemy, wykorzystując tkaniny dekoracyjne. Można rozwiązać to klasycznie, po prostu decydując się na dodatki jednolite, ale czemu by nie zrealizować swojej wizji i nie postawić na coś oryginalnego? Istnieje dużo ciekawych tkanin z printami, napisami albo o ciekawych fakturach, dzięki którym możemy wyróżnić się na tle innych.

Zebra, tęcza i gwiazdozbiór we wnętrzu

Nikt raczej nie marzy o zwykłej, jednolitej białej poduszce, ale taka z ciekawym wzorem może stać się obiektem naszych zainteresowań. Do sprawdzonych opcji, które od lat odmieniają nasze wnętrza, zdecydowanie należy tkanina w pasy. Nie dość, że świetnie się odnajduje w niemal każdym wnętrzu, to jest świetnym rozwiązaniem w przypadku niewielkich pomieszczeń – pasy poziome poszerzają wnętrza, zaś pionowe wydłużają je. Kolejną klasyką gatunku jest nieśmiertelna biało-czarna pepitka. Od lat pojawia się na wybiegach modowych, ale we wnętrzach stosują ją raczej odważniejsi. Świetnie dopełnia sypialnie w stylu glamour oraz retro salony. Ostatnio na topie są również zwierzęce wzory i mowa tu nie tylko o motywach takich jak panterka, zeberka czy gepard, ale również o grafikach przedstawiających zwierzęta. Jest ich tak wiele, że każdy znajdzie coś dla siebie – od białej pościeli w czarne motylki po poduszkę z flamingami. Do ponadczasowych i zdecydowanie jednych z najciekawszych tkanin możemy również zaliczyć materiał w kwiaty. Występuje on w przeróżnych barwach i we wzorach tak licznych, jak gatunki kwiatów. Świetnie sprawdzi się w aranżacjach rustykalnych i romantycznych

Faktury tkanin

Nie ograniczajmy się tylko do wzorów w płaskiej postaci, przecież materiał w kwiaty może być również wyhaftowany. Popularny angielski haft na firankach w salonie czy też wyszywane ludowe wzory w stylu górskiej karczmy – wszystko to pozwala nam na ciekawe urozmaicenie naszych czterech ścian. Faktury są też ciekawym rozwiązaniem dla fanów klasycznych jednolitych kolorów, przecież biała drapowana poduszka stworzy znacznie ciekawszy efekt od zwykłej białej poduszki, a jednocześnie pozwoli zachować minimalizm. Tkaniny dekoracyjne z fakturą należą więc do tych, które w łatwy i subtelny sposób są w stanie nadać nowy charakter naszym wnętrzom.

Napisy
„Keep calm and carry on” parę lat temu stanowił nieodłączny element każdego młodzieżowego pokoju. Napisy zdecydowanie trafiają do dużej grupy odbiorców. Najczęściej wykorzystujemy slogany w języku angielskim, chwytliwe cytaty lub motywujące teksty. Widzimy je głównie na poduszkach i pościeli rzadziej na firankach lub obrusach. Często wywołują w nas pozytywne emocje, bo kto nie lubi czerwonych, świątecznych poduszek z napisem „Marry Christmas”? Bardzo popularne są również w hotelach lub restauracjach szczególnie z logo danych marek. Ciekawe wzory, wyjątkowe faktury czy motywujące napisy pozwolą odmienić wnętrze domu, nadać mu smaku i charakteru czy też ocieplić wystrój. To właśnie drobne tekstylne gadżety są dopełnieniem danego stylu – wybierz motyw, który zagości w Twoich czterech ścianach!