31 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Life Style
  • Początek roku szkolnego – pora, by zapisać dziecko na kurs angielskiego
19 września, 2018

Początek roku szkolnego – pora, by zapisać dziecko na kurs angielskiego

Autor 0 397 Views

Początek roku szkolnego to czas, gdy wypoczęte po wakacjach dzieci najlepiej chłoną wiedzę i mają energię, by zdobywać nowe umiejętności. To także okres, w którym rodzice bombardowani są ofertami zajęć dodatkowych. Które z nich warto wybrać? Wybierając zajęcia dodatkowe w roku szkolnym, kieruj się pasjami i możliwościami dziecka, a także propozycją zajęć, która zaprocentuje w przyszłości, na pierwszym miejscu królują zajęcia z angielskiego.

Dlaczego kurs angielskiego dla dzieci to najlepsza inwestycja w zajęcia dodatkowe?

Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs angielskiego? Ponieważ to najlepszy etap rozwojowy na naukę języków obcych. Dziecko jest już na tyle rozwinięte, by poradzić sobie z wyzwaniem, jakim jest nauka nowych słówek, podstawowych zasad gramatycznych, używanie prostych zwrotów. Jeśli teraz zdobędzie podstawową wiedzę, zaprocentuje to w przyszłości. O wiele trudniej nauczyć się mówić płynnie w języku obcym, gdy jesteśmy dorośli.

Dodatkowe zajęcia to nauka przez zabawę

Nauka języka angielskiego w szkole to za mało. Co więcej, nieodpowiednio prowadzone zajęcia mogą okazać się znienawidzonym przez klasę przedmiotem. Nauczyciele zbyt wielką wagę przykładają do zasad gramatycznych, z czego dzieci są rozliczane w postaci ocen, a to może powodować stres i zniechęcać do swobodnej wypowiedzi.

Dodatkowy angielski buduje zupełnie inne nastawienie dzieci do nauki języka. Lektor dba o urozmaicenie zajęć, korzysta z interaktywnych pomocy dydaktycznych, wprowadza elementy ruchowe, piosenki, wiersze, zajęcia plastyczne, korzysta z elementów dramy. Podejmowanie prób komunikowania się jest ważniejsze od poprawności. Oczywiście lektorzy dbają o to, by dziecko nie utrwaliło błędów, ale nie są korygowane w sposób, który je stresuje czy zniechęca do mówienia.

W szkole językowej Archibald stosuje się metodę naturalną w nauczaniu jezyka angielskiego, oznacza to, że lektor mówi do dzieci prostym językiem, powtarzając wyrażenia. Przede wszystkim jednak w szkołach językowych duży nacisk kładziony jest na praktyczne umiejętności językowe. Ponadto zajęcia prowadzone są w małych grupkach, co stwarza okazję do komunikacji w języku angielskim, ale jednocześnie lektor może poświęcić swoją uwagę poszczególnym uczniom.

Czym się kierować, wybierając zajęcia dodatkowe dla dzieci?

Przede wszystkim nie należy przesadzić z ilością zajęć, niezależnie od barwnego opisu na ulotce, warto zweryfikować, czy dziecko będzie dobrze czuło się na zajęciach. Można się o tym przekonać na bezpłatnych lekcjach pokazowych. Sugerujmy się też stanem zdrowia dziecka, jeśli ortopeda zaleci basen i gimnastykę lub więcej ruchu, możemy wybierać w zajęciach sportowych. Warto pielęgnować pasje dziecka: może ma talent plastyczny albo uspokaja je lepienie z gliny? Ważne by rozwijać pociechę i inwestować w jej przyszłość, np. wybierając zajęcia językowe, które będą przepustką do pracy w międzynarodowej firmie lub współpracy z klientami z całego świata.

Inspirowane: Archibald.pl – angielski indywidualnie Warszawa

Następny

Jak zadbać o ciało po ciąży?

27 września, 2018 0