29 maja, 2024
HOT!
14 lipca, 2022

Przegląd najoryginalniejszych rzeźb do ogrodu

Autor 0 38 Views

W nowoczesnym ogrodzie nie może zabraknąć pięknych i oryginalnych rzeźb. Figury ogrodowe mogą się między sobą różnić kształtem, materiałem, z jakiego zostały wykonane oraz funkcją, jaką będą pełniły w ogrodzie. Obecnie na rynku można znaleźć wiele ciekawych i inspirujących rzeźb ogrodowych, które znacznie odbiegają stylem i wykończeniem od popularnych niegdyś krasnali. A jak wybrać niebanalną dekorację do ogrodu?

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając rzeźby ogrodowe?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad tym, jak duża ma być figura ogrodowa oraz z jakiego materiału powinna być wykonana. Współcześnie bardzo modne są rzeźby ogrodowe zrobione z metalu, żywicy syntetycznej, ażuru, drutów, betonu, gipsu, wikliny czy kamienia. Ważne, by wybrany materiał był trwały i odporny na zmienne warunki atmosferyczne oraz dobrze pasował do stylu, w jakim urządzono ogród. Oryginalne figury ogrodowe nie muszą być duże, aby zrobiły odpowiednie wrażenie na gościach. Równie dobrze można zdecydować się na drobne dodatki w postaci rzeźb przypominających ulubione byliny lub małe zwierzęta takie jak biedronki, mrówki czy motyle.

Jak dobrać oryginalną rzeźbę do nowoczesnego ogrodu?

Oryginalne rzeźby ogrodowe powinny mieć prosty, a jednocześnie nieoczywisty kształt. W tym celu można się zdecydować na efektowne palce wystające z ziemi, figurkę zamyślonego człowiek, geometryczne figury lub nawet na rzeźbę wykonaną ze starych opon. Bardzo efektownie mogą wyglądać również figury ogrodowe przedstawiające egzotyczne zwierzęta takie jak goryl, lew czy słoń. Ciekawą alternatywą będą także rzeźby ogrodowe, nawiązujące do innych kultur i religii.

Oryginalne figury ogrodowe z dodatkową funkcją

Szukając niebanalnej dekoracji do ogrodu, warto zastanowić się nad zamówieniem rzeźb ogrodowych, które nie tylko pięknie wyglądają, ale i są funkcjonalne. Wówczas można rozważyć zakup figury ogrodowej będącej jednocześnie donicą, poidełkiem dla ptaków, fontanną, wiatrakiem lub niewielkim oczkiem wodnym. Taka rzeźba ożywi ogród i nada mu niepowtarzalny charakter, dzięki czemu przebywanie na świeżym powietrzu stanie się czystą przyjemnością.

Figury ogrodowe to małe dzieła sztuki, które mogą szybko odmienić oblicze każdego ogrodu. Dlatego szukając idealnych dekoracji, warto zdecydować się na oryginalne rzeźby ogrodowe, które nie tylko przyciągną wzrok, ale i stworzą w ogrodzie wyjątkową atmosferę. Ponadto to ważne, aby wybrana dekoracja dobrze współgrała z roślinnością, była trwała oraz zachwycała formą i kształtem.

Następny

3 najlepsze modele odkurzaczy Karcher

7 września, 2022 0