31 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Life Style
  • Streetwearowy must have – czyli najpopularniejsze bluzy dla skejta
25 lutego, 2020

Streetwearowy must have – czyli najpopularniejsze bluzy dla skejta

Autor 0 182 Views

Nie od dzisiaj wiadomo, że street fashion cieszy się największa popularnością wśród modowych stylizacji. To właśnie taki rodzaj ubioru jest najczęściej spotykany na ulicach miast. Społeczeństwo bardzo chętnie sięga po street stylowe ubrania, ponieważ charakteryzują się one duża wygodą oraz nieformalnym charakterem. Szczególnym uznaniem cieszą się te tworzone na podstawie inspiracji stylem życia poszczególnych grup społecznych. Marki odzieżowe, które niegdyś były znane tylko w ścisłych skatowych kręgach dzisiaj wyznaczają modowe trendy. Streatwearowe marki zyskują obecnie status kultowych, oraz są jednymi z najbardziej pożądanych – totalny must-have!  Współczesna moda w dużej mierze obfituje w odzież powiązaną ze środowiskiem muzycznym oraz skateboardowym. Do jednych z najpopularniejszych obecnie outfitów należą między innymi bluzy oraz pozostała odzież takich firm jak…

El Polako

Jednym z odzieżowych brandów utożsamianym z hip-hopem jest El Polako, który powstał z inicjatywy samego rapera Piotra „donGURALesko” Górnego. Wzory jakie pojawiają się na jego linii odzieży często nawiązują do rapowanych przez niego tekstów. Absolutnym hitem sprzedaży jest bluza Dolce i Gibony. Wysoką popularność osiągnęła dzięki temu, iż ubrania z tej serii bardzo często pojawiają się w klipach popularnego rapera z Poznania. Bluza Dolce i Gibony to pozycja obowiązkowa dla każdego fana „donGURALesko” oraz dla ludzi odważnych, nie bojących się energicznego wzornictwa.

Vulgar

Kolejną marką wyznaczającą uliczne trendy jest Vulgar. Początki marki nie są do końca znane. Uznaje się że jest to rok 2002. Bluza Vulgar, a także pozostała odzież marki początkowo używana była przez samych przedstawicieli polskiej muzyki, a w szczególności przez wykonawców wywodzący się z polskiego undergroundu. Można więc uznać, że podobnie jak w przypadku marki El Polako odzież Vulgar jest ściśle powiązana ze środowiskiem hip-hopowym. Bluza Vulgar szybko wpisała się w kanony mody ulicznej. Wpływ na to miał przede wszystkim prosty fason, a także fakt, iż nazwa marki stała się symbolem otwartości muzyków i świadomości odbiorców tego, co chcą przekazać artyści. Chcąc się utożsamić ze swoimi idolami, fani zaczęli więc sięgać po bluzy Vulgar jak również po pozostałą odzież marki.

Nervous

Odzież marki Nervous to kolejna linia ubrań należąca do gatunku mody ulicznej. Specjalizuje się ona w produkcji odzieży skateboardowej. Jest więc zatem skierowana w głównej mierze do miłośników jazdy na desce. Ale nie tylko! Bluzy Nervous powiązane są również ze środowiskiem muzycznym, a zwłaszcza z tym reprezentującym hip-hop. W swoich teledyskach popularni raperzy bardzo często występują w odzieży skateboardowej. Podobnie jak odzież linii Vulgar również i bluza Nervous cechuje się prostymi i uniwersalnymi fasonami, co w połączeniu z wysoką jakością wykonania dodatkowo przyczyniło się do sukcesu całej marki.

Podsumowanie

O street fashion nigdy nie było tak głośno jak obecnie. Styl, który niegdyś znany był jedynie niewielkim grupom dzielącym wspólne zainteresowania, w czasach obecnych stał się wyznacznikiem modowych trendów. Marki takie jak El Polako, Vulgar czy Nervous, których ubrania kiedyś popularne były w wąskich kręgach, dzisiaj są jednymi z najbardziej pożądanych odzieżowych brandów w świecie polskiego streatwearu.

źródło: pl.skate-europe.com – skateshop

Następny

Niezależność grzewcza w domu i firmie

25 lutego, 2020 0