26 grudnia, 2021
HOT!

Artykuły w kategorii - Medycyna

Na czym polega zabieg wolumetrii? Kiedy warto go przeprowadzić?

by by Gru 8, 2021 0

Piękny wygląd twarzy to marzenie każdej kobiety. Jednak jak go zachować pomimo upływu lat? Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna zna odpowiedź na to pytanie. Podpowiadamy czym jest wolumetria i kto powinien z tego zabiegu skorzystać. Oto kilka sprawdzonych porad, obok których nie można przejść obojętnie.

Czym jest wolumetria twarzy?

Mowa tu o zabiegu, który ma na…

Czytaj więcej

Rodzaje protez stosowanych w stomatologii

by by Gru 2, 2021 0

Stomatologia proponuje pacjentom coraz lepsze uzupełnienia protetyczne. Na jaki rodzaj protezy warto się zdecydować i co warto wiedzieć przed wizytą u profesjonalnego protetyka?

Akrylowe protezy – najtańsze, ale i skuteczne rozwiązanie dla każdego pacjenta

Protezy wykonuje się z różnych materiałów, które wytrzymują nacisk, czy to przy zwykłym mówieniu, czy przeżuwaniu pokarmów. Jeden z najtańszych i powszechnie…

Czytaj więcej

Audiometria słowna – jak wygląda badanie?

by by Sie 19, 2021 0

Każdy ubytek słyszenia wymaga diagnostyki, a audiometria to wartościowa pomoc dostępna u profesjonalnego protetyka. Jak wygląda badanie i czy trzeba się do niego specjalnie przygotować?

Bardzo komfortowe warunki badania

Badanie odbywa się w kabinie ciszy uzupełnionej o słuchawki, które przekazują pacjentowi wyrażenia do płynnego powtórzenia, oczywiście z różnym natężeniem. To umożliwia szybkie potwierdzenie zaburzeń słuchu. Procentowy…

Czytaj więcej

Masaż dla kobiet w ciąży – pokonaj ból pleców

by by Sie 13, 2021 0

Ból kręgosłupa to dolegliwość, na którą skarży się większość kobiet w okresie ciąży. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kręgosłup jest wówczas mocno obciążony. Ból pleców może mieć różną moc, niekiedy tak dużą, że potrzebna jest pomoc medyczna. W jaki sposób można poradzić sobie z dolegliwością?

Ból pleców w czasie ciąży – przyczyny

Ból, na…

Czytaj więcej

Poród a zdrowie intymne kobiety – co warto wiedzieć?

by by Sie 2, 2021 0

Młodą mamę po porodzie dotyka wiele dolegliwości, ponieważ organizm musi wrócić do normy. Dolegliwości dotyczą również zdrowia intymnego kobiety. Jedną z nich jest suchość pochwy po porodzie, na którą skarży się wiele młodych mam. Odpowiada za nią głównie zbyt niskie stężenie estrogenów w organizmie kobiety. Podpowiadamy, jak można sobie poradzić z suchością pochwy po…

Czytaj więcej

Stłoczenia zębów – dlaczego warto zdecydować się na leczenie ortodontyczne?

by by Mar 4, 2021 0

Każdy z nas marzy o pięknym uśmiechu. Niestety wiele osób zmaga się z różnymi problemami stomatologicznymi. Jedną z najczęstszych wad, która dotyka już najmłodszych pacjentów, jest stłoczenie zębów. Nieestetyczna dolegliwość, która wprowadza w kompleksy. Istnieją jednak skuteczne metody leczenia tego problemu, które pozwolą znów szeroko się uśmiechnąć.

Nieestetyczna wada

Stłoczenie zębów to patologiczne rozmieszczenie zębów w…

Czytaj więcej

Torebka stawowa – charakterystyka

by by Lis 19, 2020 0

Staw jest miejscem łączenia się dwóch kości i odpowiada za płynny oraz pozbawiony tarcia ruch. Cały układ łączy i jednocześnie ochrania tzw. torebka stawowa. Torebka stawowa (łac. capsula articularis) jest strukturą łączącą i ochraniającą powierzchnie stawowe kości. Występuje ona między innymi w stawach kolanowym, skokowym lub łokciowym.

Torebka stawowa – budowa