27 marca, 2024
HOT!
  • Home
  • Medycyna
  • Diagnostyka biorezonansem – kiedy jest stosowana?
17 stycznia, 2023

Diagnostyka biorezonansem – kiedy jest stosowana?

Autor 0 22 Views

Biorezonans jest wykorzystywany w medycynie niekonwencjonalnej. Ze względu na to, że nauka nie opisuje dowodów na jej skuteczność, wiele osób podchodzi do niej sceptycznie. Jednak są też tacy, którzy zachwalają tę metodę diagnostyki i leczenia, a także chętnie z niej korzystają. Nasuwa się więc pytanie, czy warto korzystać z tego rodzaju terapii?

Czym jest biorezonans?

Biorezonans, to nieinwazyjne i bezbolesne badanie, które nie naraża nikogo na żadne skutki uboczne. Bazuje na twierdzeniu, że każda komórka emituje drgania o określonej częstotliwości. W zakres tych drgań wchodzą sygnały harmoniczne, czyli zdrowe, które należy wzmocnić. Natomiast sygnały patologiczne, to znaczy chorobowe powinno się osłabić. Trzeba przy tym pamiętać, że każdy organizm ma zdolności samoregulacyjne. Czasami jednak zostają one zaburzone, przez co pojawiają się różnorakie dolegliwości. W takiej sytuacji stosuje się terapię, która analizuje częstotliwość drgań komórkowych, co pomaga ustalić, na jakie dolegliwości cierpi chory. W metodzie tej wykorzystuje się drgania elektromagnetyczne, co przyczynia się do wyeliminowania czynników patogennych.

Kiedy warto skorzystać z biorezonansu?

Kiedy diagnostyka biorezonansem powinna być stosowana? Metoda ta pomaga wykryć różne alergie, pasożyty, grzyby i drobnoustroje. Dlatego też mogą z niej skorzystać osoby, które borykają się z problemami zdrowotnymi na tym podłożu. Biorezonans będzie pomocny również osobom uzależnionym od nikotyny. Jest tak dlatego, że z założenia ma ona pomóc w wyzwoleniu się od uzależnień. Dało się zauważyć, że ta metoda leczenia jest również pomocna przy chorobach autoimmunologicznych, zwyrodnieniowych, przewlekłych bólach, infekcjach oraz stanach zapalnych. Biorezonans trzeba wziąć pod uwagę w sytuacjach, gdy medycyna konwencjonalna nie przyczynia się do poprawy stanu zdrowia.

Czy obawiać się biorezonansu?

Niektórzy mogą mieć obawy przed poddaniem się badaniu biorezonansem. Jednak taki strach jest całkowicie zbędny. Sama diagnostyka jest bezbolesna i nieinwazyjna. Osoba poddawana badaniu wygodnie siedzi i trzyma w dłoniach dwa metalowe elementy aparatury do biorezonansu. Elektrody sprawiają, że przez ciało przepływa prąd o zmiennych częstotliwościach, co pomaga wykryć przyczyny odczuwanych dolegliwości. Poza tym za pomocą tej metody łatwo zorientować się, w którym miejscu organizmu znajdują się patogeny. Podczas badania główną rolę odrywa pacjent, jednak duże znaczenie ma też osoba obsługująca aparaturę.

Co prawda nie ma żadnych dowodów naukowych, które mogłyby potwierdzić skuteczność biorezonansu, to jednak wielu pacjentów, którzy korzystali z niego, uważa, że ta metoda diagnostyki i leczenia pomogła im odzyskać zdrowie. Co ważne, u osób, które były gotowe poddać się takiemu badaniu, nie dostrzeżono żadnych negatywnych skutków.