29 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Medycyna
  • Jakie możliwości podwyższenia kwalifikacji ma stomatolog?
28 grudnia, 2018

Jakie możliwości podwyższenia kwalifikacji ma stomatolog?

Autor 0 399 Views

Stomatologia należy do jednej z najdynamiczniej rozwijających dziedzin medycznych. Z tego powodu dentyści powinni regularnie podnosić swoje kwalifikacje. Na rynku istnieje wiele kursów i szkoleń, które pozwalają uczyć się nowych technik bądź doskonalić już poznane. W jakim zakresie najlepiej rozwijać swoje umiejętności?

Implantologia – dziedzina przyszłości

Dziś wielu pacjentów oczekuje od stomatologów takich efektów leczenia, które pozwolą im na odzyskanie pełnej funkcjonalności uzębienia, ale będą przy tym jak najbardziej estetyczne. Stąd rosnąca popularność implantów dentystycznych. Dziś profesjonalny gabinet stomatologiczny po prostu musi mieć w swojej ofercie zabiegi wszczepiania implantów, które – w połączeniu z uzupełnieniami protetycznymi – pozwolą pacjentom cieszyć się estetycznym uśmiechem. Świadczenie tego rodzaju usług wymaga uzyskania certyfikatów potwierdzających uprawnienia implantologiczne. Warto rozważyć podjęcie szkolenia w tym zakresie. Przykładem może być Curriculum Implantologiczne organizowane przez Dental Skills Institute. Podczas dziewięciu jedno- i dwudniowych szkoleń stomatolodzy mają okazję nabyć wiedzę teoretyczną, a także praktyczne umiejętności. W trakcie zajęć uczestnicy dowiadują się więcej m.in. o istotnych dla tej specjalizacji strukturach anatomicznych, odpowiednim przygotowaniu gabinetu, planowaniu leczenia, protetyce na implantach, a także ćwiczą metody augmentacji kości.

Kolejny krok – szkolenia dla zaawansowanych

Implantologia ulega dynamicznym przeobrażeniom ze względu na postępujący rozwój technologiczny. Z tego powodu lekarze świadczący usługi implantacji powinni stale dokształcać się w metodach i systemach wykonywania wszczepów. Dedykowane szkolenia pozwolą rozwijać techniki zarządzania tkankami miękkimi i twardymi (co może być również doskonałym wyborem dla osób wiążących swą karierę z peridodontologią), a także wykorzystywać implantoprotetykę w leczeniu choroby okluzyjnej.

Postaw na praktykę

Choć podstawą każdej wiedzy jest dobre opanowanie wiedzy teoretycznej, postaw na szkolenia, w czasie których będziesz mieć możliwość doskonalenia swojej techniki. Ćwiczenie umiejętności na preparatach zwierzęcych lub modelach fantomowych będzie doskonałym treningiem. Przeszukując ofertę dostępnych szkoleń, znajdź te, które pozwolą Ci asystować w czasie zabiegu albo samodzielnie go przeprowadzić pod czujnym okiem eksperta. Spotkanie z pacjentem i przeprowadzenie zabiegu będzie stanowić wyzwanie, ale pozwoli Ci zmierzyć się z prawdziwymi problemami.

Pamiętaj o umiejętnościach miękkich!

Niezależnie od tego, czy jesteś na takim etapie, w którym chcesz dzielić się swoją wiedzą z innymi, czy też skupiasz się na pracy z pacjentem, ciekawą możliwością poprawy własnych kompetencji mogą być kursy wystąpień publicznych. Nauczysz się radzić sobie ze stresem i panować nad audytorium. Poznasz techniki, które pozwolą Ci w jasny sposób dotrzeć do odbiorców z tym, co najważniejsze – przekazem. Przełoży się to również na lepszą komunikację z pacjentem, a to już prosta droga do zdobycia jego zaufania.

Podwyższanie kwalifikacji – dobra inwestycja

Wraz z rozwojem stomatologii w Polsce wzrasta również świadomość pacjentów. Coraz częściej szukają oni nowoczesnych rozwiązań swoich problemów. Jeśli chcesz z powodzeniem prowadzić praktykę stomatologiczną i przemieszczać się po kolejnych szczeblach kariery, postaw na profesjonalne szkolenia pod okiem ekspertów z całego świata.

Inspirowane: Dsi-edu.com – szkolenia dla stomatologów

Następny

Jak działają kontenery sterylizacyjne?

21 stycznia, 2019 0