31 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Medycyna
  • Liposukcja, czyli prosty sposób na wymodelowanie sylwetki
10 lipca, 2019

Liposukcja, czyli prosty sposób na wymodelowanie sylwetki

Autor 0 292 Views

Słoneczne, ciepłe dni skłaniają do aktywności na świeżym powietrzu i wakacyjnych wyjazdów oraz sprzyjają noszeniu cieńszych ubrań. Szczupła, smukła sylwetka zapewni pewność siebie niezależnie od sytuacji. Jeżeli pomimo zbilansowanej diety i regularnych aktywności fizycznych, zmagasz się z nadmiarem tkanki tłuszczowej w niektórych partiach ciała, skuteczną alternatywą może okazać się odsysanie tłuszczu, czyli liposukcja.

Liposukcja – na czym polega zabieg Slim Lipo?

Liposukcja Slim Lipo łączy dwa zabiegi – liposukcję laserową oraz termolifting skóry. W trakcie ich przeprowadzania stosuje się odmienne typy strumienia laserowego. Strumień 924 nm ma na celu rozgrzanie skóry i rozbicie komórek tłuszczowych, a zastosowany bezpośrednio po nim strumień 975 nm odbudowuje włókna kolagenowe i ujędrnia skórę.

Kto powinien zdecydować się na liposukcję?

Liposukcja skierowana jest do wszystkich osób, które chcą cieszyć się smukłą sylwetką i jędrnym, gładkim ciałem. Slim Lipo sprawdza się przede wszystkim u osób z nadmiarem tkanki tłuszczowej, cellulitem czy obwisłą skórą po ciąży lub zbyt intensywnym chudnięciu. Liposukcja jest także dobrym rozwiązaniem dla osób, które utrzymują zbilansowaną dietę i regularnie uprawiają sport, ale nie mogą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej zgromadzonej w niektórych obszarach swojego ciała.

W odróżnieniu od innych metod walki z nadwagą liposukcja laserowa umożliwia znaczną redukcję komórek tłuszczowych przy zachowaniu elastyczności i sprężystości skóry. Pomimo iż najczęściej wykonywana jest liposukcja brzucha, Slim Lipo wykorzystywane jest również w celu redukcji tkanki tłuszczowej i ujędrnienia skóry na udach, plecach, szyi, ramionach czy klatce piersiowej.

Slim Lipo – przebieg zabiegu

Zabieg tego typu zawsze poprzedzony jest konsultacją lekarską. Zazwyczaj należy również wykonać podstawowe badania. W trakcie konsultacji lekarz dokładnie obrysowuje miejsce zabiegowe i krok po kroku tłumaczy pacjentowi, na czym polega liposukcja. Jeśli nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonania zabiegu, lekarz wstrzykuje roztwór lidokainy i adrenaliny w celu zminimalizowania dyskomfortu odczuwanego podczas zabiegu oraz przeciwdziałania późniejszym krwawieniom. Następnie lekarz wykonuje niewielkie nacięcie na powierzchni skóry, aby możliwe było wprowadzenie cienkiego światłowodu za pomocą kaniuli. Światłowód emituje światło lasera i powoduje podgrzanie komórek tłuszczowych. Rozpuszczone komórki tłuszczowe zostają następnie odessane za pomocą ssaka niskociśnieniowego.

Po zabiegu zalecane jest stosowanie niskotłuszczowej diety, noszenie ubrań uciskowych i spożywanie dużej ilości płynów. Bezpośrednio po liposukcji może pojawić się opuchlizna, obrzęk czy zasinienie. Zazwyczaj konieczna jest więc kilkudniowa rekonwalescencja.

Liposukcja – efekty

Na ostateczne rezultaty zabiegu należy poczekać nawet do 3 miesięcy. Z tego powodu warto pomyśleć o Slim Lipo na tyle wcześnie, by możliwe było wymodelowanie ciała jeszcze przed sezonem wakacyjnym.

Liposukcja brzucha redukuje tzw. boczki oraz umożliwia pozbycie się nadmiaru skóry po ciąży, nieestetycznych fałdek na brzuchu, drugiego podbródka czy obwisłych pośladków. Slim Lipo zmniejsza ponadto widoczność cellulitu oraz uelastycznia i wygładza skórę. Należy jednak podkreślić, że liposukcja jest w pełni skuteczna, a jej efekty trwałe, tylko jeśli po wykonaniu zabiegu pacjent stosuje zbilansowaną dietę i utrzymuje umiarkowaną aktywność fizyczną.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Jak każdy zabieg, również liposukcja nie może zostać przeprowadzona u każdej osoby. Do głównych przeciwwskazań należą w tym przypadku schorzenia, takie jak cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi, nadciśnienie, nowotwory, choroby serca, wątroby i nerek, wszczepione implanty, rozrusznik serca oraz stany zapalne skóry. Zabiegu nie wykonuje się także u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią.

Liposukcja pozwala na stosunkowo szybkie i bezpieczne wymodelowanie sylwetki, co jest szczególnie pożądane przed sezonem letnim. Gładka, jędrna, elastyczna i pozbawiona nadmiaru tkanki tłuszczowej skóra zapewne będzie gwarancją dobrego samopoczucia i zwiększy naszą pewność siebie podczas wakacyjnych aktywności.

Źródło: klinikakrajewski.pl – medycyna estetyczna Radom