31 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Medycyna
  • Na czym polega zabieg wolumetrii? Kiedy warto go przeprowadzić?
8 grudnia, 2021

Na czym polega zabieg wolumetrii? Kiedy warto go przeprowadzić?

Autor 0 64 Views

Piękny wygląd twarzy to marzenie każdej kobiety. Jednak jak go zachować pomimo upływu lat? Na szczęście dzisiejsza medycyna estetyczna zna odpowiedź na to pytanie. Podpowiadamy czym jest wolumetria i kto powinien z tego zabiegu skorzystać. Oto kilka sprawdzonych porad, obok których nie można przejść obojętnie.

Czym jest wolumetria twarzy?

Mowa tu o zabiegu, który ma na celu modelowane twarzy, lecz zamiast skalpela stosuje się sprawdzone i polecane przez ekspertów rozwiązanie w postaci kwasu hialuronowego. Preparat przywraca naturalny kształt twarzy, a także poprawia gęstość oraz jędrność skóry. Ponadto może podkreślić kości policzkowe i konturuje żuchwę. Wszystko to sprawia, że na wolumetrię twarzy decyduje się bardzo wiele kobiet, które pragną cieszyć się doskonałym wyglądem na co dzień.

Tak wiele atutów

Kobiety, które skorzystały z zabiegu zgodnie podkreślają, że tkanka została odpowiednio nawilżona i nastąpił wzrost jej napięcia oraz elastyczności. Ponadto zabieg ten wygładza zmarszczki powierzchowne, a także działa ochronnie na skórę, co opóźnia proces jej starzenia się. Kolejnym atutem jest usprawnienie procesu wiązania wody w komórkach i poprawa objętości skóry.

Warto nadmienić, że efekt wypełnienia jest naturalny i utrzymuje się przez kilka miesięcy. Następnie kwas wchłania się przez ustrój, jednak skóra nadal przez pewien czas pozostaje w bardzo dobrej kondycji. Oczywiście wolumetria twarzy jest w 100% bezpieczna, jeśli tylko nie występują przeciwwskazania. Warto więc przed zabiegiem skonsultować się specjalistą i omówić wszelkie wątpliwości. Oczywiście należy odwiedzić renomowane studio kosmetologii i medycyny estetycznej. Dzięki temu każda z pań będzie mieć pewność, że sięga po sprawdzone i skuteczne usługi.

Kiedy warto skorzystać z zabiegu?

Zabieg polecany jest kobietom, które zmagają się ze zmarszczkami oraz fałdami skórnymi na twarzy. Mowa tu np. o nieestetycznym wyglądzie czoła czy kurzych łapkach. Wolumetria znakomicie sprawdzi się wśród pań, które dotknęła utrata objętości i zarysu twarzy. Częstym problemem, z którym zabieg może sobie poradzić jest poprawa wyglądu ust i kształtu nosa. Ponadto kwas hialuronowy sprawdza się znakomicie przy bliznach potrądzikowych, a także w celu poprawy wyglądu skóry na szyi, dekolcie czy rękach. To uniwersalne i sprawdzone rozwiązanie.

Przeciwwskazania

Medycyna estetyczna stanowi doskonały sposób na poprawę wyglądu skóry. Należy jednak pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia wolumetrii twarzy. Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i podczas laktacji. Do przeszkód zaliczają się również choroby autoimmunologiczne, skłonność do pojawiania się blizn przerostowych, stany zapalne skóry, a także nadwrażliwość na kwas hialuronowy. Szczegółowe informacje na temat zabiegu można uzyskać u profesjonalistów, którzy zajmują się poprawą wyglądu skóry i na pewno pomogą w wyborze bezpiecznego oraz skutecznego rozwiązania.