31 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Technologie
  • Kontenerowe stacje sprężarek – nowoczesne rozwiązania dla przemysłu
8 marca, 2021

Kontenerowe stacje sprężarek – nowoczesne rozwiązania dla przemysłu

Autor 0 83 Views

Sprężarki często z uwagi na swój gabaryt i wytwarzane temperatury, są dość uciążliwe. W odpowiedzi na potrzeby rynku pojawia się nowe rozwiązanie – kontener, w którym już zainstalowano sprężarkę wraz z koniecznym wyposażeniem, wentylacją, rozdzielnią elektryczną, którą musimy zasilić lokalnym źródłem energii elektrycznej, kompletnym okablowaniem i oświetleniem oraz standardowo drzwiami dwuskrzydłowymi do kontenera, jak również koniecznym orurowaniem i odprowadzeniem powstającego przez emitowanie ciepło kondensatu.

Zalety kontenerowej stacji sprężarek

Mając lokal, halę bez pomieszczenia przeznaczonego na sprężarkę, dzięki kontenerowej stacji sprężarek, którą postawimy praktycznie wszędzie wewnątrz hali, na dachu budynku (jeżeli konstrukcja budynku przewiduje takie dodatkowe obciążenie), a nawet na parkingu lub terenie zielonym, możemy wyposażyć nasz zakład pracy w urządzenia dostarczające sprężony gaz. Wystarczy tylko podłączyć energię elektryczną oraz przewody sprężonego powietrza, a urządzenie już nadaje się do użytkowania!

Kontenerowe stacje sprężarek to mobilne rozwiązanie, które przestawiamy w różne miejsca w zależności od naszych potrzeb. Można ją też w prosty sposób (zwykłym transportem nie ponadgabarytowym), przewieźć w nowe miejsce, do nowo wynajmowanego lokalu lub nowego miejsca pracy. Sprężarka przestaje być związana z konkretnym budynkiem i konkretną instalacją. Możliwe jest również przeniesienie kontenerowej stacji sprężarek w ramach jednego zakładu z miejsca na miejsce, jeżeli jest to potrzebne dla prawidłowej pracy zakładu lub realizacji konkretnego zlecenia. Kolejnym plusem jest to, że kontenerową stację sprężarek możemy postawić poza miejscem bezpośredniej pracy, przez co zakład przemysłowy nie będzie miał problemów z nadmiernym i uciążliwym hałasem. Dodatkowo, nadmierny hałas jest tłumiony przez izolację kontenera, dzięki czemu nie jest uciążliwy dla personelu pracującego w zakładzie jak i dla bliskiego sąsiedztwa.

Dzięki przestrzeni wewnątrz kontenerów, odpowiednio skonfigurujemy i indywidualnie dopasujemy do własnych potrzeb, dostępne rozwiązania kontenerowej stacji sprężarek. Jeżeli chodzi o kolorystykę kontenerów, to są malowane na dowolny kolor z palety RAL. Kontenerowe stacje sprężarkowe mogą być wyposażane w różnego rodzaju sprężarki np. sprężarki śrubowe olejowe modele producenta Boge serii C, S-3, S-4 oraz sprężarki śrubowe bezolejowe producenta Boge serii SO.

Podsumowanie

Kontenerowe stacje sprężarek to nowoczesne rozwiązania dla przemysłu, dzięki ich charakterystyce doskonale wpisują się w potrzeby nowoczesnych firm. Z uwagi na to, że jest to rozwiązanie modułowe, istnieje opcja tworzenie zespołów sprężarkowych, stawiania jednej na drugą lub obok siebie. Kontenerowe stacje sprężarek można też zaprojektować zgodnie z potrzebami konkretnego zakładu.