25 czerwca, 2024
HOT!
  • Home
  • Technologie
  • Które akcesoria do wózków widłowych są najchętniej wybierane przez przedsiębiorców?
28 września, 2020

Które akcesoria do wózków widłowych są najchętniej wybierane przez przedsiębiorców?

Autor 0 159 Views

Wózki widłowe są jednymi z najczęściej używanych urządzeń w przedsiębiorstwach, firmach i magazynach. Wyposażone we właściwe dodatkowe akcesoria mogą stać się bardzo uniwersalnymi maszynami, za pomocą których można wykonać wiele prac, bez konieczności zakupu dodatkowych i kosztownych sprzętów. Specjalne nakładki na widły sprawiają, że wózek widłowy nie służy wyłącznie do transportu towarów, a może zmienić się w wielofunkcyjne urządzenie.

Nowe możliwości wózków widłowych

Asortyment dostępnych akcesoriów, w które można wyposażyć wózek widłowy, jest bardzo szeroki. Kupując trawers, czyli specjalny uchwyt z wysięgnikiem i hakiem, za pomocą wózka w łatwy sposób można przetransportować np. baterie wózków widłowych. Popularnym dodatkiem chętnie wybieranym przez przedsiębiorców są pozycjonery wideł. Są to urządzenia umożliwiające podnoszenie i przenoszenie bardzo ciężkich towarów, o niestandardowych kształtach i wymiarach. Pozycjonery są bardzo przydatne w pracy na magazynach, halach produkcyjnych i przemysłowych. Do przewożenia materiałów sypkich, takich jak piasek, zboże oraz odpadów przemysłowych przydadzą się różnego rodzaju kontenery. Są bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ po odbezpieczeniu blokady takiego kontenera samoczynnie otwiera się jego dno i cały ładunek zostaje w szybki sposób wysypany w pożądanym miejscu. Do przewozu tego typu ładunków przydatne są również łyżki hydrauliczne lub mechaniczne, które można zamontować na karetkę lub widły wózka. Łyżki dostępne są w różnych wymiarach i pojemnościach, w zależności od potrzeb. Podczas opadów śniegu w zimie z pewnością przyda się pług, który pozwoli zminimalizować koszty związane z odśnieżaniem podjazdu czy placu przedsiębiorstwa.

Bezpieczna i wydajna praca

Wózek widłowy może być pomocny do okazjonalnych prac konserwatorsko-naprawczych na wysokościach, bez konieczności wynajmowania kosztownych dźwigów czy podnośników. Wystarczy dokupić specjalną platformę roboczą do wózka, która umożliwi bezpieczną pracę na znacznej wysokości. Platformy te są wyposażone w specjalne zabezpieczenia, takie jak np. maty antypoślizgowe, poręcze zabezpieczające. Ciekawym akcesorium, w które warto wyposażyć wózek, są karetki przesuwne. Pozwalają one na precyzyjne i bezpieczne ułożenie transportowanych towarów o dużej wadze. Ostrogi (trzpienie) wykorzystywane są z kolei do przenoszenia i przewożenia towarów, które wymagają wielu punktów mocujących lub długich kontenerów. Zaczepia się je na płycie czołowej, dzięki czemu transport jest bezpieczny i bezproblemowy. Do magazynów i fabryk, w których konieczny jest transport gazów technicznych, wykorzystuje się specjalne palety wyposażone w kosze, które umożliwiają przewożenie butli w bezpiecznej pozycji. Każda taka paleta posiada niezbędne atesty i certyfikaty. Wózek widłowy można także w prosty sposób zamienić w pojazd do utrzymywania czystości na drogach, chodnikach czy magazynach, wyposażając go w zamiatarkę. Jest ona bardzo pomocna podczas czyszczenia kostki brukowej, asfaltu czy kafelków. Do transportu przedmiotów i towarów często wykorzystuje się także pazury dociskowe. Dzięki nim transport jest stabilny, a wózek może przewozić nawet bardzo ciężkie rzeczy, takie jak bele, rury, słupy itp.

Wózek widłowy to sprzęt, który może być używany na wiele różnych sposobów. Wystarczy zaopatrzyć go w dodatkowe akcesoria do wózków widłowych. Pozwoli to wykorzystać jego możliwości do maksimum i uniknąć dodatkowych kosztów związanych z zakupem lub wypożyczeniem specjalistycznego sprzętu.