25 czerwca, 2024
HOT!
24 czerwca, 2018

Po czym poznać wiarygodny portal rekrutacyjny

Autor 0 779 Views

W dzisiejszych czasach pracy poszukuje się najczęściej z użyciem internetu. Zarówno pracodawcy, jak i poszukujący pracy, przekonują się do takiej formy rekrutacji i nic nie zapowiada, aby cokolwiek w tej materii uległo zmianie. Portale rekrutacyjne są wygodne w użyciu oraz pozwalają na uzyskiwanie powiadomień dotyczących pojawiania się nowych ofert pracy. Pozostaje jednak pytanie – po czym poznać wiarygodny portal rekrutacyjny? Odpowiedzi na nie, postaramy udzielić się w poniższym artykule.

Popularność na Facebooku oraz w wyszukiwarkach internetowych

Weryfikacja portalu rekrutacyjnego może opierać się na sprawdzeniu ilości polubień na fanpage’u strony na Facebooku. Z reguły im więcej polubień tym bardziej znana i rozpoznawalna strona, a co za tym idzie – bardziej wiarygodna.

Nie można jednak ulec niestety często stosowanej praktyce, która polega na wykupie bezwartościowych polubień. Z tego powodu warto sprawdzić zaangażowanie odbiorców oraz sposób, w jaki prowadzony jest fanpage. Profesjonalne portale rekrutacyjne bardzo często dostarczają wartościowej wiedzy swoim użytkownikom całkowicie za darmo.

Z drugiej strony portal można zweryfikować poprzez pozycję w wyszukiwarkach internetowych. Renomowane portale z długoletnią historią znajdują się z reguły na pierwszej stronie na krótkie frazy kluczowe. Algorytmy wyszukiwarek bardzo dobrze radzą sobie ze sprawdzaniem jakości i wiarygodności strony, dlatego weryfikacja widoczności portalu np. w Google, może być niezwykle skuteczna, a zarazem szybka.

Profesjonalny design i dostęp do ważnych informacji

Kolejnym kryterium, które warto brać pod uwagę poszukując wiarygodnego portalu rekrutacyjnego jest profesjonalny design. Strona o słabej grafice, rażącej kolorystyce i niezbyt przyjaznym układzie powinna budzić podejrzenia – tym bardziej, że w przypadku portali rekrutacyjnych pozostawiamy tam swoje dane osobowe.

Właśnie pod tym kątem warto również sprawdzić czy na stronie znajduje się polityka prywatności, która napisana jest w sposób profesjonalny. Powinniśmy mieć bowiem jasny wgląd co dzieje się z naszymi danymi oraz w jaki sposób są przetwarzane. Tym bardziej w związku z ostatnimi obostrzeniami w tej kwestii, każdy portal rekrutacyjny musi dostosować się nowych wymogów.

Fachowa pomoc i obsługa

Profesjonalny portal rekrutacyjny można również poznać po ułatwionym kontakcie z działem obsługi klienta. Firma powinna dołożyć wszelkich starań, aby komunikacja przebiegała w sposób sprawny i uproszczony w celu rozwiania jakichkolwiek wątpliwości czy rozwiązania problemu technicznego.

Brak podejrzanych ogłoszeń

W sieci znajduje się niestety bardzo wiele miejsc, które wyłudzają od nas pewne informacje, które wykorzystywane są np. do masowej wysyłki spamerskiej. Zawsze warto mieć na uwadze, w jakich miejscach zostawiamy swoje dane osobowe. Jeżeli na portalu rekrutacyjnym znajdują się podejrzane ogłoszenia, w których znajduje się wiele niedomówień, nie mamy jasnych informacji na czym polega praca, a ponadto obiecywane są ogromne zarobki bez większego zaangażowania – powinniśmy stać się bardziej czujni.

Dostępność opinii na temat firm

Jeżeli portal rekrutacyjny umożliwia wystawienie opinii pracownikom na temat firmy, możemy lepiej zweryfikować wiarygodność pracodawcy.  Tym samym mamy lepszy obraz na temat podmiotu oferującego pracę. Z opinii można dowiedzieć się również, jaka atmosfera panuje w firmie, czy pracownicy traktowani są z szacunkiem, oraz czy pracodawca wywiązuje się z uzgodnionych warunków współpracy.

 

Inspirowane: teamquest.pl – programista praca