31 maja, 2024
HOT!
13 marca, 2020

Sprężarki BOGE S-4 – czym się charakteryzują?

Autor 0 204 Views

Sprężarki śrubowe działają na zasadzie współpracy dwóch śrub, które zmniejszają między nimi przestrzeń wypełnioną powietrzem – od otworów ssawnych do tłocznych. Ten typ sprężarek pracuje o wiele ciszej niż sprężarki tłokowe oraz posiada większą wydajność. Dlatego coraz częściej znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Przełomowym modelem jest sprężarka BOGE S-4. Jakimi parametrami się charakteryzuje?

Sprężarki śrubowe BOGE S–4 – parametry

Sprężarki śrubowe BOGE S–4 cechują się wysoką oszczędnością energii przy optymalnej wydajności. Innowacyjne rozwiązania pozwoliły osiągnąć cichą pracę urządzeń oraz są łatwe w konserwacji. Kluczowym czynnikiem w tego typu sprężarek jest stopień sprężania BOGE EffilenceIntegrateDrive. Przy mocy silnika od 110 do 160 kW została osiągnięta wydajność FAD od 20,2 do 27,3 m3/min. Urządzenia zostały wyposażone we wtrysk powietrza, a chłodzenie odbywa się za pomocą wody i powietrza.

Sprężarki śrubowe nowej generacji

Sprężarki śrubowe BOGE S–4, dzięki zastosowaniu nowej technologii wytwarzają minimalny hałas, który wynosi  69 dB(A) – można porównać z pracą domowego odkurzacza. Dlatego mogą być stosowane w miejscach o dużej wrażliwości na hałas. Hermetyczna szczelność napędu pozwala używać urządzeń nawet w środowisku o wysokim stężeniu pyłu, np. do transportowania składników systemach rurowych w przemyśle spożywczym, np. mąki. Sprężarka powietrza BOGE S-4 posiadają wbudowany wtrysk oleju. Natomiast wykorzystanie własnego stopnia śrubowego BOGE EffilenceIntegrateDrive pozwoliło osiągnąć maksymalną wydajność przy możliwie najmniejszym zużyciu energii.

Sprężarki powietrza BOGE S–4 – cicha praca

Sprężarki powietrza tego typu posiadają bezwibracyjnie połączone ze sobą elementy, dzięki czemu mogą pracować wyjątkowo cicho. Jest to możliwe dzięki oddzieleniu separatora oleju od ramy oraz obudowy. To sprawiło, że wibracje nie zostają przenoszone na te elementy, a sprężarki w efekcie pracują ciszej. Natomiast producent zastosował pionowy separator oleju z innowacyjnym systemem wstępnej separacji. Dzięki temu w sprężonym powietrzu pojawia się mniejsza ilość oleju, a elementy separatora posiadają dłuższą żywotność. Takie rozwiązanie pozwoliło również zmniejszyć straty ciśnienia, co wpływa na ekonomiczną pracę urządzeń. Z uwagi na cichą pracę sprężarek, można je stosować w miejscach, w których blisko urządzeń pracują ludzie. Natomiast dodatkowa izolacja nie jest wymagana.

Sprężarki powietrza łatwe w konserwacji

Sprężarki powietrza BOGE S-4 są dotychczas najłatwiejszymi modelami w konserwacji. Prosta konstrukcja sprawia, że łatwo można zdemontować panele i uzyskać dostęp do wszystkich elementów. Dzięki temu prace konserwacyjne przebiegają szybko i sprawnie, a sprężarka może w krótkim czasie wrócić do pracy. Poza tym w modelu zostały zastosowane łatwe rozwiązania, np. szufladowa koncepcja chłodnicy oleju. Dzięki temu można w prosty sposób dotrzeć do chłodnicy. Twórcy urządzeń zadbali nie tylko o ekonomiczną pracę, lecz także o wygodę podczas prac konserwacyjnych.

Sprężarka śrubowa BOGE S–4 to przełomowy model, którego twórcy dołożyli wszelkich starań, aby osiągnąć wysoką wydajność pracy urządzenia przy niskim zużyciu energii. Kolejną zaletą jest cicha praca oraz łatwa konserwacja urządzenia. Prosta konstrukcja znacznie ułatwia dostęp do elementów sprężarki, co skraca czas prac serwisowych.