31 maja, 2024
HOT!
29 lipca, 2019

SZCZOTKI FLEX-HONE DIAMENTOWE

Autor 0 797 Views

Szczotka Flex-Hone to najlepsze narzędzie do obróbki ceramiki, metalu i innych materiałów. Ma szerokie zastosowanie, które przynosi wiele korzyści. Mnóstwo modeli o pełnej gamie średnic pomoże dobrać idealne narzędzie do potrzeb wynikających z realizowanych prac.

Zastosowanie szczotek Flex-Hone

Zastosowanie szczotek Flex-Hone to idealna metoda do wytworzenia powierzchni bez odkształceń i zawalcowań na poziomie mikrostruktury metalu, będących skutkiem wcześniejszej obróbki. Szczotki są elastycznym i bardzo wytrzymałym narzędziem o miękkim działaniu skrawającym. Można używać ich do każdego otworu o średnicy od 4 do 914 mm.

Posiada niezależne od siebie kulki ścierne, które posiadają swoje zawieszenie dzięki czemu szczotka samocentruje i wyrównuje się względem wyrabianego otworu.

Szczotki Flex-Hone idealnie sprawdzą się do:

 •                     wygładzania – zapewnia 60% gładkiej powierzchni typu „Plateau”;
 •                     skrawania i mikroskrawania;
 •                     załamywania krawędzi;
 •                     wykańczania;
 •                     wykańczania precyzyjnego;
 •                     redukcji chropowatości;
 •                     czyszczenia, usuwania osadów.

Niezwykłą efektywność pracy i gładką powierzchnię obrabianych przedmiotów uzyskuje dzięki ucinaniu grzbietów i stosując naprzemiennie wiele „wgłębień” i stosunkowo mniej „szczytów”. Taka zmienna praca odpowiada za lepsze utrzymywanie się warstwy smaru i mniejsze zużycie szczotek, a także większą szczelność i wydajniejszy przesuw.

Szeroki wybór szczotek Flex-Hone

Szczotki Flex-Hone dostępne są w wielu różnych kształtach, które dodatkowo różnią się zastosowanym ścierniwem i uziarnieniem. Do wyboru mamy szczotki wykonane ze ścierniwa:

 •                     węglik krzemu,
 •                     tlenek glinu,
 •                     25% cyrkon + 75% tlenek glinu,
 •                     40% cyrkon + 60% tlenek glinu,
 •                     węgla boru,
 •                     50% węglik wolframu + 50% węglik krzemu,
 •                     węglik wolframu,
 •                     szlifowany tlenek glinu,
 •                     diamentu.

Każde z nich ma inne zastosowanie i inne uziarnienie. Dzięki tak szerokiej gamie, szczotki Flex-Hone zapewniają najlepszy dobór narzędzi do pracy. Na rynku dostępnych jest 9 rodzajów ściernic i 11 grubości ziaren.

Szczotki Flex-Hone sprawdzą się przy przemyśle mechanicznym, przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, stoczniowym, wojskowym, hydraulicznym i wielu innych gałęziach przemysłu. Są idealne do użytku na przykład z maszynami cnc, przenośnikami czy wiertarkami ręcznymi i kolumnowymi. 

Szczotka Flex-Hone diamentowa

Dla jeszcze lepszych efektów skrawania, producent stworzył szczotki Flex-Hone diamentowe, które doskonale radzą sobie z twardymi materiałami powyżej 80 Hcr. Swoje zastosowanie znajdą przy wykańczaniu, także precyzyjnym, mikroskrawaniu, promieniowaniu ostrych krawędzi na twardszych materiałach, widiach, twardych powłokach anodyzowanych, spiekanych,  ceramicznych, stopach używanych w przemyśle kosmonautycznym, tytanie, inconelu, stali ulepszonej, formach i wielu innych materiałach, z którymi nie radzą sobie zwykłe szczotki. Dzięki swojej niezwykłej twardości zapewniają efektywną i wydajną pracę.

Diamentowe szczotki Flex-Hone dostępne są do obróbki otworów o zróżnicowanej średnicy wynoszącej od 4 do 38mm. Posiadają zakres pracy od 3,5 do 38 mm, o średnicy końcowej wynoszącej od 4,5 do 41,5mm. W zależności od potrzeb producent proponuje szczotki diamentowe Flex-Hone o różnej długości części ściernej (od 20 do 76mm) i długości całkowitej szczotki od 152mm do 203mm. Znaczenie dla jakości obróbki powierzchni ma również uziarnienie. W ofercie diamentowych szczotek Flex-Hone znajdują się produkty o uziarnieniu 170/200, 800 i 2500, które zapewniają różnorodną gładkość obrabianej powierzchni. 

Źródło:  Systemy i Technologie Mechaniczne – narzędzia i urządzenia dla przemysłu