5 stycznia, 2024
HOT!
  • Home
  • Technologie
  • Usługa „door-to-door” – nowe rozwiązanie w transporcie międzynarodowym
19 stycznia, 2019

Usługa „door-to-door” – nowe rozwiązanie w transporcie międzynarodowym

Autor 0 674 Views

Coraz większe i bardziej wyrafinowane potrzeby klientów branży transportowej wymagają tworzenia nowych rozwiązań i metod przewozu towarów, aby je spełnić. Intensywny rozwój branży, techniki i inżynierii pozwala na doskonalenie obecnych metod i proponowanie innowacyjnych rozwiązań, które stopniowo zyskują na popularności. Jedną z nowoczesnych usług jest usługa „door-to-door”, którą proponuje coraz więcej firm spedycyjnych.

Charakterystyka coraz bardziej popularnej usługi „door-to-door”

Coraz chętniej wykorzystywana usługa „door-to-door” polega na odbiorze towaru bezpośrednio od nadawcy, najczęściej w miejscu jego zamieszkania lub pracy i dostarczenie towaru również bezpośrednio do odbiorcy. Ta wyspecjalizowana usługa jest odpowiedzią na potrzeby klientów, dla których kluczowa jest optymalizacja procesów i mała konieczność zaangażowania się w proces przewozu.

Z usługi „door-to-door” korzystają klienci zarówno indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Jej elastyczność i dogodna forma pozwala zaproponować ją praktycznie każdemu klientowi, który ceni sobie czas potrzebny na realizację pewnych zadań. Skorzystanie z tej usługi pozwala również zaoszczędzić pieniądze, ponieważ nawet towary w dużej ilości i wielkogabarytowe są odbierane od nadawcy w miejscu przez niego wskazanym. Dzięki temu nie generuje to dodatkowych kosztów dla nadawcy oraz nie wymaga specjalistycznego sprzętu do przewozu.

Usługa „door-to-door” w transporcie multimodalnym

Usługa „door-to-door” wykorzystywana jest bardzo często przy użyciu samochodów ciężarowych lub kolei, które są najbardziej powszechnymi i najszerzej dostępnymi środkami transportu. Usługa ta jednak najlepiej się sprawdza w połączeniu z inną całkiem nową usługą – transportem multimodalnym.

Transport multimodalny zakłada przewóz towarów przy wykorzystaniu co najmniej dwóch różnych środków transportu w oparciu o jedną umowę przewozową. W transporcie multimodalnym łączy się dowolnie kolej, samochody ciężarowe i statki czy samoloty.

Chociaż transport multimodalny nie wymaga używania zunifikowanej jednostki ładunkowej, wybranie jednej i tej samej jednostki pozwala na usprawnienie całego procesu. Rozwój spedycji kontenerowej umożliwia przewóz praktycznie każdego produktu, z racji wyspecjalizowania kontenerów pod kątem różnorodności przewożonych towarów.

Spedycja kontenerowa idealnie dopełnia się z usługą „door-to-door”, ponieważ usprawnia cały proces skracając równocześnie czas dostawy. Przewóz towaru w jednym i tym samym kontenerze nie wymaga dodatkowego przeładunku i magazynowania, więc idzie za tym znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Brak konieczności rozładunku towaru to również większa gwarancja bezpieczeństwa przewożonego ładunku i minimalizacja ryzyka uszkodzenia produktów przy przeładunku.

Powierzenie transportu w ręce profesjonalistów

Nowoczesna usługa „door-to-door” staje się coraz bardziej popularna i coraz więcej firm świadczy ją klientom. Branża transportowa nieustannie się rozwija i zmienia, a wyspecjalizowane firmy powinny podążać za tymi zmianami i na bieżąco wprowadzać je do swojej organizacji. W ślad za usługą „door-to-door” wprowadzane na rynek są kolejne nowe usługi, które również zyskują na popularności – jedną z tego typu usług jest zdecydowanie atrakcyjna możliwość śledzenia trasy przesyłki.

Powierzenie przewozu w ręce profesjonalistów w przypadku transportu międzynarodowego gwarantuje spokój i pewność, że towar dotrze do odbiorcy na czas i w stanie nienaruszonym. Decydując się na organizację transportu międzynarodowego przy wykorzystaniu transportu multimodalnego tym bardziej warto zlecić cały proces firmie zewnętrznej. Operator spedycji międzynarodowej odpowiada za cały proces, nadzoruje przewóz, wybiera trasę i kontaktuje się z przewoźnikami. Dodatkowo przygotowuje niezbędną dokumentację przewozową i reaguje na bieżąco na pojawiające się problemy.

Źródło: Symlog – Transport Międzynarodowy

Następny

Jak działają kontenery sterylizacyjne?

21 stycznia, 2019 0