31 maja, 2024
HOT!
3 sierpnia, 2022

Maty drogowe Tufftrak – poznaj główne zalety!

Autor 0 43 Views

Maty drogowe Tufftrak — poznaj główne zalety!

Maty drogowe to świetne rozwiązanie jako tymczasowa nawierzchnia dróg. Stosuje się je wszędzie tam, gdzie dojazd pojazdami mechanicznymi lub ruch pieszych są utrudnione. Szczególnie atrakcyjne są maty drogowe Tufftrak, które charakteryzują  dużą wytrzymałością i właściwościami antypoślizgowymi. Dlatego mogą być używane nawet w miejscach, gdzie nawierzchnia nie jest odpowiednio utwardzona. W tym artykule opowiemy więcej o tym produkcie i jego zaletach.

Czym są maty drogowe Tufftrak?

Tufftrak to nazwa handlowa płyt drogowych, które zapewniają prawidłowe i bezproblemowe poruszanie się pieszych i pojazdów tam, gdzie jest to utrudnione. Ponadto chronią one podłoże przed zniszczeniem. Stosując maty możemy mieć pewność, że powierzchnia nie ulegnie zniszczeniu, a przywrócenie jej do pierwotnego stanu jest znacznie prostsze i mniej kosztowne, niż przy stosowaniu tymczasowej nawierzchni z betonu lub kruszywa.

Gdzie można stosować maty Tufftrak?

Okazuje się, że to rozwiązanie może być stosowane nie tylko w przypadku dróg tymczasowych. Maty możemy wykorzystać także w celu chronienia nawierzchni stadionów, pól golfowych i na innych dużych terenach, gdzie chcemy uniknąć zniszczeń i nagrzewania się. Główną zaletą mat Tufftrak jest znoszenie dużych obciążeń i brak ryzyka przemieszczania się (przy prawidłowym montażu).

Maty Tufftrak — najważniejsze zalety

Na początku warto wspomnieć o ich atrakcyjnym, estetycznym wyglądzie. Maty zostały zaprojektowane w taki sposób, by prezentowały się dobrze, jednocześnie zapewniając doskonałą przyczepność. Ponadto dobrze przemyślano kwestię odprowadzania wody i błota. Dlatego korzystanie z nich zarówno przez pojazdy, jak i pieszych jest maksymalnie bezpieczne, niezależnie od pogody. Dlaczego jeszcze warto zainteresować się tym rozwiązaniem?

  • możliwość połączenia mat w taki sposób, aby dostosować je do wymogów planu drogi tymczasowej
  • maty wykonane są z bardzo wytrzymałego polietylenu, który jest obojętny chemicznie
  • nie pękają, nie korodują i nie gniją nawet po dłuższym użytkowaniu
  • materiał nie jest atrakcyjny pod względem ewentualnych kradzieży (brak elementów metalowych)

Nawierzchnia dostosowana do konkretnych potrzeb

Poza wyżej wymienionymi zaletami możemy dostosować nawierzchnię do indywidualnych potrzeb konkretnej drogi. Maty umożliwiają montaż w systemie tzw. „podwójnej warstwy krzyżowej”. Zwiększają stabilność nawet w przypadku mniej stabilnego podłoża. Ponadto są łatwe w utrzymaniu — czyszczenie odbywa się przy użyciu samej wody pod ciśnieniem, która z łatwością usunie wszelkie zabrudzenia.

Podsumowanie

Maty Tufftrak to świetne rozwiązanie do budowania dróg tymczasowych, ale nie tylko. To wygodnie, proste i stosunkowo niedrogie materiały, które zapewniają przyczepność, bezpieczeństwo i odpowiednią stabilizację. Wybierane są ze względu na możliwość wszechstronnego zastosowania, sprawdzającego się niezależnie od warunków.