29 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Life Style
  • Pokój dziecięcy – jakie tkaniny dekoracyjne warto wybrać?
25 września, 2023

Pokój dziecięcy – jakie tkaniny dekoracyjne warto wybrać?

Autor 0 12 Views

Urządzanie pokoju dziecięcego jest większym wyzwaniem niż mogłoby się wydawać. Trzeba przygotować przestrzeń bezpieczną i przyjazną, która jest równocześnie bardzo praktyczna. Warto zastanowić się, jakie tkaniny dekoracyjne pasują do pokoju dziecięcego.

Idealne tkaniny do pokoju dziecięcego

Najlepszym wyborem jest bawełna naturalna. Warto zdecydować się na wykonaną z niej pościel, która jest bezpieczna dla wrażliwej, alergicznej skóry dziecka. Dużą popularnością cieszą się również tkaniny lniane, polar minky oraz tetra.

Kupując tkaniny do pokoju dziecięcego, szczególnie, jeżeli są to koce, pościele czy prześcieradła, warto upewnić się, czy posiadają odpowiednie atesty. Gwarantuje to antyalergiczność, bezpieczeństwo i pozbawienie chemii w tych produktach. Najważniejszy certyfikat to OEKO-TEX. Jest to zastrzeżony znak towarowy przyznawany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Badań i Testowania w Dziedzinie Ekologii Tekstyliów i Skóry.

Tkaniny dekoracyjne z indywidualnym wzorem

Jeżeli chcesz, aby pokój Twojego dziecka zyskał oryginalny charakter, warto zdecydować się na tkaniny z nadrukiem.

Produkty przeznaczone dla dzieci często nawiązują do popularnych bajek oraz motywów ze świata fantasy. Chętnie wybierane są tkaniny z nadrukiem w misie, aniołki, króliczki, dinozaury i wiele innych.

Wśród trendów dziecięcych królują przede wszystkim styl boho, vintage, eko oraz natura. Chętnie wprowadzane są do wnętrz kolory ziemi, a także pastelowe odcienie. Wspomniane wcześniej wzory można uzupełnić także o motywy tęczy, samochodów, zwierzaków, lasów oraz łąk. Warto zastosować uwielbiane przez dzieci kolory, radosne, ale również uspokajające. Oczywiście warto stawiać na wzory, które do siebie pasują. W pokoju dziecięcym nie powinno być zbyt wielkiego chaosu. I tak już jest tam kolorowo, ze względu na obecność dużej ilości zabawek.

Zasłony do pokoju dziecięcego – długie czy krótkie? Jakie kolory i wzory?

W pokoju dziecięcym najlepiej prezentują się jasne zasłony np. pastelowe lub ecru. Przy ostatecznym wyborze kolorystyki należy jednak zwrócić uwagę na ogólny wygląd pokoju.

Zasada jest następująca: jeżeli pokój jest urządzany w zdecydowanych, mocnych kolorach, zupełnie nie będą pasować jasne zasłony. Jeżeli w pokoju występuje przewaga bieli, nie warto przełamywać tak delikatnego wnętrza mocnymi, granatowymi zasłonami.

Teoretycznie długie zasłony prezentują się lepiej, ale przede wszystkim w pokoju dziecka trzeba kierować się bezpieczeństwem pociechy. Długie zasłony bywają dla malucha zbyt dużą pokusą. Dziecko może ściągnąć je na siebie wraz z karniszem, co może zakończyć się tragedią. Lepiej postawić na krótsze, sięgające do parapetu.

Co jeszcze warto wiedzieć o tkaninach dla dzieci?

Materiały dziecięce są bardzo narażone na zabrudzenia. Istotne, aby można było z łatwością utrzymać je w czystości. Wystarczy, że tkaniny dekoracyjne można będzie prać w pralce, przynajmniej w temperaturze 30 stopni Celsjusza, przy użyciu programu delikatnego.

Następny

Czy buty taktyczne to dobry wybór na buty zimowe?

24 października, 2023 0