31 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Life Style
  • Jakie prace sezonowe w Holandii są najpopularniejsze i jak zdobyć zatrudnienie?
19 czerwca, 2019

Jakie prace sezonowe w Holandii są najpopularniejsze i jak zdobyć zatrudnienie?

Autor 0 336 Views

Praca w Holandii to szerokie możliwości wyboru w wielu branżach i na różnych stanowiskach. Zarówno prace stałe na długoterminowe kontrakty, jak i krótkie formy zatrudnienia w postaci pracy sezonowej dają możliwość wyboru. Warto wiedzieć, jakie są opcje, aby móc wybrać najkorzystniejszą dla siebie. Być może zechcecie zdecydować się na najpopularniejszą branżę ze względu na jej liczne zalety. Podpowiemy, jakiej pracy warto szukać i co zrobić, aby zdobyć zatrudnienie.

Jakie prace sezonowe są dostępne w Holandii i które z nich są najpopularniejsze?

Holenderski rynek pracy obfituje w atrakcyjne oferty pracy zarówno stałej, jak i sezonowej. Praca sezonowa jest chętnie wybierana szczególnie przez uczniów oraz studentów. Obok Niemiec to właśnie Holandia jest bardzo popularnym kierunkiem wyjazdów do pracy sezonowej. Jeśli natomiast chodzi o wybór branży, w której podejmie się prace sezonową, to zaraz obok atrakcyjnego wynagrodzenia ważnymi aspektami są te, gdzie nie wymaga się żadnej specjalistycznej wiedzy, tężyzny fizycznej czy umiejętności. Atutem pracy sezonowej zdaniem wielu pracowników jest również brak konieczności znajomości języka obcego. Fakt, że w Polsce każdy uczy się przynajmniej jednego języka obcego w szkole, wcale nie oznacza, że wszyscy potrafią się nim biegle posługiwać. Do sektorów, które spełniają wszystkie powyższe warunki, należą przede wszystkim: praca na produkcji czy w magazynach, praca w logistyce oraz praca w rolnictwie i ogrodnictwie. Warto zauważyć, że ostatni z wymienionych sektorów, czyli praca w rolnictwie i ogrodnictwie, jest najkorzystniejsza i najlepiej łączy wszystkie cechy idealnej pracy sezonowej. Dodatkowo, jeśli wziąć pod uwagę możliwość pracy w szklarniach, sektor ten oferuje zatrudnienie przez okrągły rok. Natomiast praca sezonowa w rolnictwie czy ogrodnictwie może być z powodzeniem wykonywana od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Dzięki temu każdy pracownik może wybrać dogodny dla siebie termin wyjazdu.

Jak zdobyć zatrudnienie sezonowe za granicą?

Poszukiwanie pracy bywa stresujące i bez wątpienia niebywale czasochłonne. Doskonałym pod wieloma względami rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy agencji pośrednictwa pracy. Agencje te zajmują się pośredniczeniem w poszukiwaniu ofert pracy, a następnie w zawieraniu umów między zagranicznym pracodawcą a polskim pracownikiem. Na rynku jest bardzo wiele agencji i biur pośrednictwa pracy. Warto pamiętać, że decydując się na skorzystanie z usług jednej z takich agencji, warto ją wcześniej sprawdzić. Liczy się to, jak długo jest obecna na rynku, jakie opinie na jej temat mają inni pracownicy, a także jak mocno ma ona ugruntowaną pozycję na rynku. Większość tych informacji można znaleźć w internecie. Kiedy już zdecydujecie się na konkretną agencję pośrednictwa pracy, pozostaje udanie się do jej siedziby w celu ubiegania się o pracę za granicą. Pracownik agencji przeprowadza wstępną rekrutację i wywiad, aby dowiedzieć się, jakie są predyspozycje, wiedza czy preferencje dotyczące zatrudnienia przyszłego pracownika. Następnie na tej podstawie znajduje i dobiera optymalną ofertę pracy. Jest to niebywale łatwa i szybka droga do znalezienia zatrudnienia sezonowego za granicą.

Dlaczego biuro pośrednictwa pracy?

Skorzystanie z pomocy biura pośrednictwa pracy podczas poszukiwania pracy sezonowej za granicą niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim pracownik otrzymuje opiekę merytoryczną i językową pracownika biura zarówno w Polsce, jeszcze przed wyjazdem do pracy, jak i za granicą, już w trakcie pracy. Dodatkowo wybierając ofertę pracy sezonowej za granicą przez biuro pośrednictwa pracy, można skorzystać z możliwości zatrudnienia z zakwaterowaniem. Jest to dobra, wygodna i niedroga opcja. Pozwala ona nie tylko zaoszczędzić większą sumę pieniędzy, ale również ogromną ilość czasu na poszukiwania lokum. W ofertach pracy z zakwaterowaniem najczęściej można liczyć również na codzienny transport z miejsca zamieszkania do miejsca pracy. Współpraca z biurem pośrednictwa pracy to wiele korzyści w zasięgu ręki każdego poszukującego pracy sezonowej za granicą.

Źródło: FAS Packing – oferty pracy w Holandii