31 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Medycyna
  • Wakacyjny niezbędnik, czyli co zapakować do dziecięcej torby?
25 czerwca, 2018

Wakacyjny niezbędnik, czyli co zapakować do dziecięcej torby?

Autor 0 699 Views

Podróżowanie z dziećmi może być przyjemnością, zarówno dla rodziców, jak i najmłodszych. Rodziny najczęściej decydują się wyjeżdżać razem w okresie wakacyjnym. Jest to także czas, kiedy dzieci wyjeżdżają na zielone szkoły, kolonie, czy obozy. Oprócz wspaniałej zabawy na miejscu trzeba pamiętać, także o wszystkich niezbędnych przedmiotach, które będą przydatne. Co zatem zapakować do dziecięcej walizki? Co powinno się w niej znaleźć i co przyda się na miejscu? Dzisiaj przedstawimy wszystkie elementy, które muszą znaleźć się w bagażu najmłodszych podróżników.

Dostosuj wyposażenie bagażu do wieku dziecka

Nie od dzisiaj wiadomo, że starsze dzieci potrzebują zdecydowanie innych rzeczy, niż te młodsze. Rodzice muszą o tym pamiętać, kiedy decydują się na pakowanie walizki. Mniejsze dzieci na pewno będą potrzebowały większej ilości środków do higieny (przede wszystkim pampersy, środki na odparzenia itp.). Biorąc dziecko na wakacje, przyda się na pewno nosidło czy wózek spacerowy. Kiedy organizuje się samodzielny wyjazd, można zabrać ze sobą łóżeczko turystyczne.

Niezbędne przedmioty

W bagażu dziecka powinny znaleźć się dokumenty, nie tylko paszport, czy dowód dziecka, ale przede wszystkim książeczka zdrowia. W małą kosmetyczkę można spakować potrzebne lekarstwa, bandaż i plastry. Dzieci lubią aktywnie spędzać czas i niestety często zaliczają upadki. Dzieci powinny mieć w kosmetyczce kosmetyki przeciwsłoneczne, preparaty przeciw komarom i kleszczom.

Oczywiście nie należy zapominać o wszystkich potrzebnych ubraniach. Pakując bagaż, warto policzyć wszystkie dni i dodać kilka dodatkowych bluzek czy spodenek. Wtedy dziecko nie musi martwić się, że ma brudne ubranie i przez całe wakacje swobodnie się przebierze, nawet będąc na wakacjach bez rodziców. W walizce powinny znajdować się wygodne buty, na każdą pogodę (sandały, kalosze, adidasy).

Aby dziecko nie nudziło się w podróży ani na miejscu, powinno mieć w walizce kilka zabawek, książek czy kolorowanek. Na miejscu jednak dziecko bez problemu pobudzi swoją kreatywność i będzie mogło wymyślać zabawy bez konieczności posiadania dużej ilości swoich zabawek.