31 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Medycyna
  • Łóżko rehabilitacyjne – możesz je wypożyczyć!
22 stycznia, 2019

Łóżko rehabilitacyjne – możesz je wypożyczyć!

Autor 0 363 Views

Nowoczesne, automatycznie sterowane łóżko rehabilitacyjne udogodni funkcjonowanie w czasie trwania choroby i w okresach pooperacyjnych. Sterowanie  za pomocą prostego w obsłudze pilota, umożliwi osobie chorej komfortowe użytkowanie łóżka i zdecydowanie zwiększy jej samodzielność.

Wynajem profesjonalnego łóżka rehabilitacyjnego. Na co zwrócić uwagę?

Ważne jest, by wybrać łóżko i materac dostosowane do chorego, tak by czuł się komfortowo i wygodnie. Możliwe jest wynajęcie materaca przeciwodleżynowego. Łóżko rehabilitacyjne powinno być jak najbardziej funkcjonalne i proste w obsłudze. Regulowana wysokość nóg jest ogromnym atutem, zwłaszcza dla osób wymagających częstych zmian pozycji, z kolei barierki zabezpieczają chorego przed wypadnięciem z łóżka.

Wypożyczenie łóżka do rehabilitacji – czy to się opłaca?

Chory, który trafia do domu po trudnym pobycie w szpitalu, powinien mieć zapewniony najwyższy komfort funkcjonowania i przede wszystkim bezpieczeństwo. Proces rehabilitacji często obejmuje kilka długich miesięcy, a nawet lat. Ważne jest, by w tym czasie miejsce, w którym przebywa chory, było przygotowane pod jego indywidualne potrzeby i stwarzało komfortowe warunki do rekonwalescencji. Wielofunkcyjne łóżko rehabilitacyjne wspomaga i optymalizuje funkcjonowanie osoby chorej. Niestety często perspektywa zakupu profesjonalnego łóżka przeraża bliskich osoby chorej; leki i opieka medyczna pochłaniają często bardzo duże kwoty, a na dodatkowe wyposażenie pomieszczenia często brakuje już środków pieniężnych. W takiej sytuacji warto przemyśleć czasowe wynajęcie profesjonalnego łóżka do rehabilitacji. Koszty, w porównaniu do jakości użytkowania i znacznego zwiększenia komfortu osoby chorej i jej bliskich, są niewielkie. Warto więc przejrzeć oferty i wybrać łóżko dopasowane do potrzeb chorego i czasu trwania rehabilitacji. Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego opłaca się również ze względu na możliwość przeprowadzania rehabilitacji w domu. Łóżka rehabilitacyjne są wyposażone między innymi: w opuszczane barierki, wysięgniki z uchwytami, piloty, siłowniki. W ofertach dostępne są modele z regulacją wysokości, regulacją pleców i podudzi, a także elektryczne systemy i proste mechanizmy ułatwiające dopasowanie łóżka do preferencji i stanu zdrowia chorego. Współczesne łóżka rehabilitacyjne to spełniające wysokie standardy bezpieczeństwa urządzenia wielofunkcyjne, nieocenione w procesie dochodzenia do zdrowia lub w przypadku długoterminowej choroby. Korzystanie z nich ułatwia funkcjonowanie zarówno choremu, jak i osobom bliskim. Automatyczne podnoszenie zagłówka oraz regulacja wysokości nóg, a także liczne dodatki wspomagające rehabilitację są ogromnym atutem, dzięki któremu opiekunowie osoby chorej są częściowo odciążeni.

Wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego to atrakcyjna oferta dla osób wymagających odbycia indywidualnej rehabilitacji. Ułatwia ono mycie, przebieranie i wykonywanie najprostszych czynności. Łóżko jest anatomicznie dopasowane do osoby chorej, dzięki czemu jest niezwykle funkcjonalne. Warto wspomóc czas zdrowienia zdobyczami techniki. Korzystając z możliwości wynajmu łóżka, zyskujemy również możliwość jego dostawy i montażu.

Inspirowane: wzso.pl – sklep rehabilitacyjny