27 marca, 2024
HOT!
  • Home
  • Technologie
  • Dlaczego wybór systemu rurowego do transportu pneumatycznego ma znaczenie
14 września, 2023

Dlaczego wybór systemu rurowego do transportu pneumatycznego ma znaczenie

Autor 0 13 Views

Substancje sypkie oraz granulki z powodu swojej struktury i wielkości nie są łatwe do transportowania między źródłem a miejscem docelowym. W tym aspekcie idealnie swoją rolę spełnia transport pneumatyczny, który wykorzystuje przepływ gazów i różnice ciśnień w systemie. Jest to bardzo wydajny, niskokosztowy rodzaj transportu stosowany w wielu branżach dzięki swojej dokładności (np. w przemyśle farmaceutycznym). Wykorzystuje system rurowy, aby przenieść substancję z urządzenia źródłowego do urządzenia docelowego nie generując strat.

Budowa systemu rurowego

System dzieli się na poszczególne elementy umożliwiające sprawne działanie transportu pneumatycznego. Są to:

  • akcesoria montażowe
  • łączniki
  • lance ssące
  • kolana rurowe
  • trójniki rurowe

Na rynku występuje duży wybór wszelkich potrzebnych akcesoriów do systemu. Elementy charakteryzują się możliwością dopasowania do indywidualnych potrzeb. Dzięki różnym kształtom w łatwy sposób można przekształcić konfiguracje rur.

Zalety systemu rurowego

Jednym z głównych plusów tego rozwiązania jest jego prostota. Nie występują tu skomplikowane elementy, które mogą stanowić problem w przyszłości. To niesie za sobą kolejne zalety takie jak łatwość w konserwacji, a przede wszystkim w czyszczeniu. To wraz z materiałem z jakiego wykonane są rury, czyli stali nierdzewnej, tworzy system rurowy szczelnym i odpornym na czynniki zewnętrzne (oraz wewnętrzne) odporne na ścieranie. Warto dodać, iż możemy łatwo go rozbudować. Dzięki temu stanowi solidny układ, dobry dla przedsiębiorstw wymagających wysokiej wydajności połączonej z jakością.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze systemu rurowego

Pierwszym szczegółem, na który warto zwrócić uwagę jest rodzaj transportowanej substancji, przede wszystkim jej strukturę i gęstość, w celu uzyskania odpowiedniej wydajności. Ważna jest też długość systemu. Jest to istotne, ponieważ wraz z zwiększeniem odległości między urządzeniem źródłowym a docelowym dobrać trzeba dobrać kompresor o odpowiedniej mocy, aby uniknąć zapychania się układu. Kolejną kwestią wartą ustalenia jest szybkość transferu oraz prędkość gazów. Wartości te muszą zostać dobrane skrupulatnie, aby osiągnąć synergię między wydajnością a bezpieczeństwem.

Dlaczego wybór jest tak ważny?

System rurowy ma kluczowe znaczenie w transporcie pneumatycznym. Od niego zależy wydajne funkcjonowanie całego układu oraz jego bezpieczeństwo. Dlatego warto stawiać na bezawaryjne systemy rurowe wysokiej jakości. W sposób bezpośredni wpływają na efektywność i opłacalność produkcji, która jest niezwykle istotna dla wszystkich przedsiębiorstw.

Rynek obfituje w różnorodność rozwiązań dotyczących systemów rurowych. Pamiętajmy, aby dobierać je skrupulatnie do naszych potrzeb, gdyż tylko w taki sposób optymalnie wykorzystamy zalety transportu pneumatycznego tworząc go wydajnym i efektywnym układem rewolucyjnym dla wielu gałęzi produkcji.