31 maja, 2024
HOT!
  • Home
  • Life Style
  • PowerPoint Online – funkcje i możliwości. Czy warto korzystać z tego narzędzia?
11 grudnia, 2023

PowerPoint Online – funkcje i możliwości. Czy warto korzystać z tego narzędzia?

Autor 0 9 Views

Ze względu na możliwości, jakie zapewnia, a także wysoki komfort obsługi, PowerPoint nadal jest najczęściej wykorzystywanym programem do tworzenia prezentacji multimedialnych. Od pewnego czasu nie musisz wcale instalować go na dysku komputera. Firma Microsoft, odpowiedzialna za rozwój tego narzędzia, udostępniła jego wersję przeglądarkową, a więc PowerPoint Online. Warto sprawdzić, jak bardzo różni się ona od tej podstawowej i czy rzeczywiście warto po nią sięgnąć.

Jak korzystać z PowerPoint Online? Co jest potrzebne?

 Jednym z największych atutów sieciowej odsłony programu jest to, że jego obsługa odbywa się wyłącznie przy użyciu przeglądarki internetowej. Musisz zatem jedynie przejść na odpowiednią stronę i zacząć działań.

Warto jednak podkreślić, że PowerPoint Online jest dostępny wyłącznie dla osób posiadających konto na stronie Microsoftu. Zanim więc uruchomisz omawiane narzędzie, musisz się zalogować. Nie jest to jednak w żadnej mierze czynność wymagająca dużej ilości czasu. Zwłaszcza że platforma Office Online jest bezpłatna. Istnieje jednocześnie możliwość przejścia na wersję premium, która zapewnia dostęp do dodatkowych rozwiązań.

Funkcje PowerPoint Online – do czego służy program?

 Gdy już uda Ci się uruchomić narzędzie do tworzenia prezentacji, powita Cię interfejs bardzo zbliżony do tego, z czym masz do czynienia w standardowej wersji programu PowerPoint. To samo tyczy się zresztą obsługiwanych opcji. Sieciowa wersja narzędzia posłuży Ci więc do przygotowywania slajdów na dokładnie tych samych zasadach. Możesz korzystać z przejść, rozmaitych efektów i funkcji dostosowywania tekstu oraz grafik. Pod tym względem nie ma mowy o ograniczeniach, czy też utrudnieniach związanych z tym, że całość obsługiwana jest przez przeglądarkę.

A czy PowerPoint Online zapewnia coś dodatkowego? Rozwiązania, które mogą zachęcić Cię do korzystania z tej właśnie wersji? Tak! Spośród nich wymienić trzeba przede wszystkim:

  • łatwe udostępnianie gotowej lub tworzonej prezentacji – możesz swobodnie ustalać uprawnienia osobom, którym wysyłasz link do pliku. Od Ciebie zależy, czy będą mogli go tylko przeglądać, komentować, czy może edytować i współtworzyć z Tobą. To świetne rozwiązanie chociażby w ramach pracy zdalnej,

 

  • możliwość korzystania z prezentacji z dowolnego miejsca i urządzenia – tworzone pliki zapisują się na Twoim koncie Microsoft, dlatego nie musisz ich w żaden sposób przenosić, na przykład przy użyciu pendrive’a. Jeśli więc chcesz uzyskać dostęp do prezentacji, musisz tylko zalogować się na swoje konto lub skorzystać z wcześniej wygenerowanego linku,

 

  • integrację z innymi programami i narzędziami – mowa tutaj między innymi o usługach typu OneDrive, a więc chmurze pozwalającej przechowywać i udostępniać piki, a także komunikatorach. Całość działa w ramach jednego środowiska Microsoftu, dlatego możesz liczyć na bezproblemową współpracę.

 

Czy warto pracować z użyciem PowerPoint Online?

 Biorąc pod uwagę powyższe informacje, należy podkreślić, że narzędzie PowerPoint Online okazać się może świetnym uzupełnieniem programu desktopowego. W niektórych sytuacjach bez problemu go również zastąpi. Na przykład wówczas, gdy przyjdzie Ci pracować nie na swoim komputerze.

PowerPoint Online posłuży do tworzenia atrakcyjnych, treściwych prezentacji multimedialnych, które mogą powstawać przy użyciu wszystkich głównych funkcji i mechanizmów. Między innymi z tego powodu program ten jest wykorzystywany też przez profesjonalistów, a więc pracowników firm wyspecjalizowanych w tworzeniu prezentacji na zamówienie.

W tym przypadku możliwości sieciowe również mają znaczenie. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby zlecić stworzenie projektu, a następnie otrzymać go w formie linku do sieciowej wersji narzędzia. Stwarza to jednocześnie okazję do ciągłego monitorowania prac i przesyłania swoich sugestii i propozycji zmian. Jak więc widać, PowerPoint Online przydaje się na wielu polach, dlatego warto się nim zainteresować.

źródło: Prezentacje PowerPoint